E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Itali/ Bie numri i rasteve të reja, rritet ai i viktimave

Numri i rasteve të reja me koronavirus në Itali vijon të jetë në ulje, ndërsa numri i viktimave është rritur në krahasim me një ditë më parë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në shtetin fqinj janë regjistruar 238 raste të reja dhe 8 viktima. Ndërkohë që, bilanci i një dite më parë ishte 295 raste dhe 5 vdekje.

Deri më tani, Italia ka regjistruar më shumë se 248 mijë raste me koronavirus dhe mbi 35 mijë viktima. Aktualisht, mbi 12 mijë raste janë ende aktive, prej të cilëve 42 pacientë ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Më shumë se 18 milionë njerëz nga e gjithë bota janë prekur nga COVID-19, ndërsa mbi 690 mijë persona kanë humbur jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

BE-ja bie dakord për sanksione të reja ndaj Bjellorusisë

Bashkimi Evropian ka rënë dakord për të vendosur sanksione ndaj 78 individëve dhe shtatë entiteteve të Bjellorusisë për shkak të uljes së detyruar të...

”Ambasadorët do kthehen në postet e tyre”/ Putin zbardh takimin me Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka zbardhur detaje nga takimi që zhvilloi me homologun e tij amerikan, Joe Biden ditën e sotme në Gjenevë. Gjatë...

Futbollistët luajnë shumë ndeshje, ndaj rrezikojnë jetën në fushë

Edhe pse prej shumë kohësh është konsideruar si një problem me të cilin duhet të merret bota e sportit profesional, shpeshtësia e angazhimeve dhe...

Përfundon takimi Biden-Putin, zgjati shumë më pak nga sa parashikohej

Pas 3 orësh bisedime, ka përfunduar takimi në Gjenevë midis Presidentit të SHBA-ve Joe Biden, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin. Takimi i zgjeruar...

Si po mashtrohen shqiptarët nga hakerat, ja çfarë thotë eksperti

Nga: MARSELA SINANI Nuk janë të pakta rrjetet e hakerave të cilët nëpërmjet vjedhjes së të dhënave personale në Facebook, kanë marrë me mashtrim shuma...