E mërkurë, 27 Tetor, 2021
6.5 C
Tirana

Etiketa

plazh

Shqipëria mes vendeve më të bukura në Europë për të bërë plazh në shtator

Është gjithnjë e vështirë t’i thuash lamtumirë verës. Fatmirësisht ekzistojnë disa vende ku sezoni i verës mund të zgjatet – duke u larë në...

Greqi/Flakët “skuqin” plazhin, njerëzit hidhen në ujë nga frika

Një fotografi e postuar në Facebook nga faqja "Promovimi i Evia", ka bërë xhiron e rrjetit. Aty shihet plazhi i Agia Annës, i cili...

Golem/ Shpëtohen nga mbytja dy vajza, pushuesit shmangin tragjedinë

Dy vajza të moshave 10 dhe 17 vjeç, nga Elbasani, u shpëtuan nga mbytja sot në plazhin e Golemit. Ndërhyrja e Policisë, pushuesve dhe mjekëve...

Po ndërtonte pa leje në plazhin e Velipojës, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është vënë në pranga nga policia, pasi po ndërtonte pa leje një brach bar në plazhin e Velipojës. Shtetasi i identifikuar me inicialet...

Kthjellime dhe reshje afatshkurtra gjatë javës

Sot moti parashikohet fillimisht i kthjellët, por nga orët e mesditës në ato të pasdites do të ketë shtim vranësirash. Në zonën e veriut dhe...

E rëndë në Fier/ Mbytet një pushues në plazhin e Darëzezës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e sotme në Fier, ku një 60-vjeçar është mbytur në plazhin publik në Pishë Poro, Darëzezë. Viktima, i...

Harrojini ditët e nxehta, shkarkesa elektrike dhe breshër për sot

Si dita e shtunë dhe e dielë parashikohen të kenë mot kryesisht të kthjellët, por në relievet kodrinore dhe malore nuk do të mungojnë...

Moti ideal për plazh, temperatura deri në 32 gradë në fundjavë

Në këtë fundjavë do të përjetojmë verë të vërtetë. Përgjithësisht do të ketë mot me diell dhe vranësira të larta shtresore, të cilat do...

Plazh edhe gjatë shtatorit? Nesër temperatura të larta

Sot pasdite (e martë, dt. 15) dhe nesër (e mërkurë, dt. 16) nuk priten reshje. TEMPERATURAT Nesër (e mërkurë, dt. 16) temperaturat minimale dhe maksimale të...

Keni bërë plane për në plazh? Parashikimi i motit për fundjavën

Dielli është ende i nxehtë, duke na lejuar ta shijojmë plazhin edhe për disa ditë. Ndonëse jemi në muajin shtator, vendi ynë edhe për...

Të fundit

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...

Bëri simbolin e shqiponjës dykrenare, Miss Serbia lë garën

Bërja e shqiponjës dy krenare nga Miss Serbia, Valentina Petrovic, ka tërbuar mediat serbe. Bukuroshja ka bërë shqiponjën, teksa ka pozuar me Miss Kosovën...

Zi në Ministrinë e Kulturës, ndërron jetë regjisorja e njohur

Një lajm tragjik ka ardhur sot nga Kosova, ku regjisorja e njohur Burbuqe Berisha, ka ndërruar jetë në ambientet e Ministrisë së Kulturës. Figura...

Një Kastriot i panjohur nga Dalmacia

Nga: Pëllumb Xhufi Emri dhe fama e Gjergj Kastriot Skënderbeut, e kthyen heroin në një referencë historike dhe element identifikimi kombëtar e kulturor për shqiptarët...

“Do shpërndajmë 1050 shtëpi”, Ahmetaj zbulon vendimin e qeverisë

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj, ka zbuluar vendimin e qeverisë për Rindërtimin, ku në dy vjetorin e tërmetit do të shpërndahen 1050 shtëpi. Ahmetaj ka hedhur...