E mërkurë, 13 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

Greqi/Flakët “skuqin” plazhin, njerëzit hidhen në ujë nga frika

Një fotografi e postuar në Facebook nga faqja “Promovimi i Evia”, ka bërë xhiron e rrjetit. Aty shihet plazhi i Agia Annës, i cili është skuqur për shkak të flakëve që kanë pushtuar zonën. Kjo dëshmon gjëndjen e rëndë në atë zonë.

Në foto, disa njerëz shihen në ujë, ndërsa të tjerët shikojnë skenën e makthit me flakët.

Çdo verë, Greqia është e përmbytur nga turmat e turistëve dhe banorëve lokalë, për plazhet me ujë të pastër kristal dhe një bregdet mahnitës.

Plazhi Agia Anna (“Anna e Shenjtë”) në Amorgos – plazhe me guralecë, të cilat shtrihen përgjatë një bregdeti shkëmbor. Në një nga limanët e mrekullueshëm Kisha e Shën Anatit, nga ku shkoi emri i plazhit. Bregdeti është i mbushur me shkëmbinj piktoresk dhe shpella, ujë të pastër dhe zona të mrekullueshme për zhytjen.

Burimi i lajmit: protothema. Përshtatur nga: Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...