E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

timon

Si rrallë herë/ Basha në timon, ironizon Ramën: Tani e zbuloi Dua Lipën?

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka treguar detaje lidhur me udhëtimet e tij në makinë, teksa luan rolin e shoferit. I ftuar mbrëmjen e...

Përdorni celularin në timon? Lleshaj paralajmëron ashpërsim masash

Çdo ditë e më shumë, policia njofton me anë të rrjeteve sociale lidhur me personat të cilët vënë jetën në rrezik në rrugë, duke...

Të dehur në timon apo pa patenta/ Arrestohen 21 drejtues mjetesh në Tiranë

Të paktën 21 drejtues mjetesh janë arrestuar nga policia, pasi thyen rregullat e qarkullimit rrugor. Mësohet se 12 prej tyre kanë qenë në gjendje të...

I dehur në timon, shoferit i vënë prangat/ Çfarë transportonte

Dy persona kanë përfunduar në pranga me akuzën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. Policia bën...

“I japin keq makinës”/ Eksperti i sigurisë rrugore: Shqiptarët janë agresivë në timon

Eksperti i sigurisë rrugore, Gëzim Hoxha u shpreh se shqiptarët i japin keq makinës, ndërsa i cilësoi shoferët agresivë dhe shumë të nervozuar. Teksa ishte...

Policia rrugore fillon aksionin, “zbor” shoferëve që përdorin celular në timon

Sikundër ishte paralajmëruar, ka nisur monitorimi nga policë me uniformë dhe agjentë civil që do të ndëshkojnë çdo person që përdor aparatin celular, gjatë...

Thirrja paralajmëruese për shoferët nëse kapen me celular në timon

Vijon puna e Strukturave të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Nga ana e Specialistëve të Qarkullimit Rrugor, janë shtuar...

Përplasi për vdekje 23-vjeçarin, zbulohet kush ishte biznesmeni në timon (Emri)

Pasditen e djeshme, rreth orës 18:50, në aksin rrugor Maminas- Gjiri i Lalëzit, në Armath, Manzë, në vendin e quajtur “Akullorja”, një 48-vjeçar ka...

Emri/Tapë në timon dhe qëllon me armë, ndalohet polici

Një efektiv policie është arrestuar nga SHÇBA në Durrës pasi ka qenë i dehur i dehur në timon. Përveç kësaj, ka qëlluar në ajër...

Makinat me timon “anglez”, Shqipëria do ndryshojë ligjin

Shqipëria mund të zhbëjë së shpejti ndryshimin ligjor të vitit 2014, i cili ndalon regjistrimin e makinave me timon në krahë të djathtë në...

Të fundit

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...