E premte, 5 Mars, 2021
15 C
Tirana

Merkato përpara finales, Tirana prezanton zëvendësuesin e Albi Dokës

Albi Doka u largua drejt kampionatit kroat te Gorica dhe Tirana nuk ka humbur kohë për të siguruar një tjetër mbrojtës të djathtë.

Pak orë përpara finales së Kupës së Shqipërisë kundër Teutës, kampionët e Shqipërisë kanë prezantuar Ardit Tolin.

23-vjeçari i lindur në Pire, i cili ka provuar të luajë me përfaqësueset U-17, U-19 dhe U-21 të Shqipërisë, ka kaluar me sukses vizitat mjekësore dhe ka firmosur kontratën me bardheblutë.

Krahu i djathtë i mbrojtjes është pozicioni i tij natyral, por aktivizohet edhe në qendër të këtij reparti.

Toli është një prodhim i Olympiacos. Ai ka provuar aventura me klube si PAE Chania dhe PS Kalamata, teksa është pa ekip prej janarit të këtij viti, shkruan “abcnews.al”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një portret i paautorizuar për historianin Marenglen Kasmi

Nga: Xhevdet Shehu Nuk e kisha njohur më parë Marenglen Kasmin. Kur ndaj Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare dhe dëshmorëve të saj u ndërmor një sulm i...

Shumica duan largimin e tij/ 70 % e qytetarëve të Tiranës kundër punës së Ramës

Në shumicë dërrmuese, qytetarët e Tiranës nuk e vlerësojnë punën që po bën Edi Rama. Sipas sondazhit të ‘Flame Tree Advisors’ në ‘Çim Peka LIVE’,...

Brenda vilës së Hoxhës, dhoma dhe shtrati ku diktatori ndërroi jetë

Gjithçka në dhomën e ish-diktatorit ka mbetur ashtu siç ka qenë edhe atëherë kur ai ishte në jetë. Në një udhëtim në rezidencat e personaliteteve...

A rrezikohet Shqipëria nga tërmetet në Greqi? Përgjigjet sizmiologu i IGJEUM

Një tërmet tjetër i fuqishëm ka rënë në Elasona të Greqisë me magnitudë 6 ballë. Lëkundjet e forta u ndjenë edhe në Tiranë, në...

Italia bllokon dërgimin e vaksinave të AstraZenecas në Australi

Qeveria italiane ka bllokuar eksportin e vaksinës së AstraZenecas për në Australi. Përmes këtij vendimi është bllokuar dërgimi i 250.000 dozave të vaksinës, që janë...