E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Tërmet Peçi

Berisha: Kunati i Tërmet Peçit kërcënoi punonjësin, policia i bënte presion për të mos denoncuar

Sali Berisha vijon të përcjellë denoncimet e ardhura nga qytetarët. Ai ka publikuar rastin e qytetarit digjital, i cili thotë se kunati i kryetarit...

Gazetari: Rama dhe Tërmet Peçi duhej të ishin gjobitur se nuk vendosën maskën

Gazetari i njohur, Enkel Demi shprehet se kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peçi duhet të gjobiten pasi kanë thyer masat anti-COVID. Gazetari...

VIDEO/ Rama inspekton punimet në Bypass-in e Tepelenës

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, kanë inspektuar ditën e sotme punimet në Bypass-in e Tepelenës. Kreu i qeverisë e ka cilësuar...

“Ti Tërmet kujdes, se je i lëvizur shumë”, Rama batuta me kryebashkiakun e Tepelenës

Kryeministri Edi Rama zhvilloi pak më parë një komunikim me kryebashkiakët e zonave të gjelbra, ku nga e hëna do të aplikohen masat lehtësuese...

Video/ Godet sërish Tërmet Peçi: Nuk e them për p*rdhë, ky është suksesi i bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tepelenës, Tërmet Peçi, ka folur rreth investimeve që po bëhen në bashkinë që ai drejton. Mirëpo gjatë intervistës, Peçi i cili...

I shoqëruar me truproja, betohet Tërmet Peçi i Tepelenës

Qarku i Gjirokastrës ka konstituuar ditën e sotme Këshillat Bashkiakë, të cilët kanë nisur tashmë punën. Si fillim u konstituua Këshilli Bashkiak i Tepelenës, dhe...

“Kaluan vijën e kuqe”,Kisha Orthodokse: Masa atyre që i hapën derën politikanëve

Nga Anxhela Ferra Çdo herë që ka pasur fushata zgjedhore në vend, politikanët mundohen në mënyra të ndryshme të tërheqin elektorat. Duke shfrytëzuar sa më...

Takim elektoral në kishë/ Opozitarët i kthehen keq Tërmet Peçit

Takimi elektoral i kandidatit socialist për Bashkinë e Tepelenës, Tërmet Peçi, në kishë ka sjellë shumë polemika. I pari që reagoi në lidhje me këtë...

Tërmet Peçi takim elektoral në kishë, çfarë u premton fshatarëve

Kryetari i Bashkisë së Tepelenës, Tërmet Peçi, i cili kandidon për një mandat tjetër në radhët e Partisë Socialiste ka organizuar një takim të...

Tërmet Peçi hedh “shashkën” e radhës:Kritika nga Rama? As numrin nuk ia kam

Kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peçi, hedh shashkën e radhës pas akuzave që vinin drejtëpërdrejt nga ana e Partisë Demokratike. Një video virale i shkatërroi...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...