E enjte, 21 Janar, 2021
10 C
Tirana

Gazetari: Rama dhe Tërmet Peçi duhej të ishin gjobitur se nuk vendosën maskën

Gazetari i njohur, Enkel Demi shprehet se kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peçi duhet të gjobiten pasi kanë thyer masat anti-COVID.

Gazetari e tha këtë gjatë një bashkëbisedimi online me Shefen Survejancës së Shërbimit të Inteligjencës Epidemike në emisionin ABC-ja e mëngjesit.

Duke folur për masat e marra në këtë fazë të shpërthimit të pandemisë së koronavirusit, Demi tha se ka shumë politikanë që nuk i kanë respektuar ato masa.

Ai përmendi specifikisht takimin e kreut të qeverisë në Tepelenë me kryetarin e Bashkisë, Tërmet Peçi gjatë inspektimit të bypass-it.

“Unë nuk dua t’ju rëndoj me këtë që dua të them tani sepse është jashtë kompetencave tuaja por pardje duhej patjetër gjobitur administratori Tërmet Peçi kryetar Bashkie, bashkë me kryeministrin Edi Rama kanë qenë për drekë në një ambient të mbyllur, që nuk lejohet, dhe kryeministri ka qenë pa maska, ka marrë shërbim nga një kamarier pa maskë, dhe meqë është kryeministër nuk e gjobit njeri. Meqë është kryeministër nuk të infekton, nuk prish asnjë punë”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...

Berisha bën deklaratën e fortë për 21 janarin: Rama meriton burg të përjetshëm

Ish-kryeministri Sali Berisha, u shpreh se nisja e hetimeve të ngjarjes së 21 janarit 2011 po bëhet nga kryeministri aktual Edi Rama për arsye...

Covid/ Manastirliu tregon se kur do të kryhet vaksinimi i të gjithë popullatës

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, tha në emisionin “Opinion” se ekzistojnë tre skenarë për vaksinimin e të gjithë popullatës me vaksinën ndaj COVID- 19. Sipas...

“Berisha fshehu provat, Rama zhgënjeu”, Hoxha: 21 janari, krim shtetëror

Gazetari Artan Hoxha, ditën e sotme ka folur sërish në lidhje me ngjarjen e 21 janarit të 10 viteve më parë, ku të vrarë...

Sali Berisha kujton 21 janarin e vitit 2011: Ja pse qëlloi garda

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë versionin e tij të ngjarjes së 21 janarit 2011, ku pas protestave të dhunshme para kryeministrisë mbeten të vrarë...