E enjte, 3 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

Masat

Britania i kthehet lirisë, por Boris Johnson lajmëron masa të reja

Boris Johnson ka konfirmuar se bllokimi i dytë kombëtar në Britani do të përfundojë më 2 dhjetor. Kryeministri britanik hoqi bllokimin e dytë, duke...

Evropa drejt mbylljes, rregulla të reja në çdo vend

Ndërsa rastet e të infektuarve me koronavirus vijojnë të rriten, vendet kanë filluar të vendosin kufizime të reja për parandalimin e Covid-19. Çfarë po bëjnë...

Italia zgjat kufizimet e pandemisë deri në shtator

Italia ka vendosur të zgjasë masat për frenimin e përhapjes së koronavirusit deri më datë 7 shtator. Sipas dekretit të lëshuar nga kabineti i kryeministrit...

Gazetari: Rama dhe Tërmet Peçi duhej të ishin gjobitur se nuk vendosën maskën

Gazetari i njohur, Enkel Demi shprehet se kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peçi duhet të gjobiten pasi kanë thyer masat anti-COVID. Gazetari...

VIDEO/ Policët serbë godasin me shkopinj gome dhe shkelma mbi protestuesin

Edhe pse protestat në Serbi kanë përfunduar, në rrjetet sociale vijojnë të publikohen video ku shihet dhuna brutale e milicisë serbe ndaj qytetarëve. Siç shihet...

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...

Koronavirusi/ Disa vende rikthejnë masat kufizuese

India dhe Shtetet e Bashkuara kanë rikthyer masat kufizuese në disa pjesë të vendit për shkak të rritjes së fundmi të rasteve të reja...

Shkelje e protokollit të koronavirusit/ Ndëshkohen 53 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit

Policia e Durrësit ka ndëshkuar me masë administrative 53 drejtues mjetesh. Pas kontrolleve të shumta ndaj mjeteve të ndryshme, policia ka gjobitur 53 drejtues mjetesh,...

“Fitorja e parë”/ Franca lehtëson masat e izolimit

Franca ka njoftuar për lehtësim të disa masave të vendosura për shkak të pandemisë së koronavirusit. Presidenti Emmanuel Macron tha se duke filluar nga e...

“Nuk rikthehet izolimi”/ Kryeinspektorja: Dënim për të gjithë ata që shkelin masat

Drejtoresha e Inspektoratit Shëndetësor, Areti Beruka deklaroi se pavarësisht rritjes së numrit të infeksioneve nuk do të ketë rikthim të masave drastike të izolimit. E...

Të fundit

Champions/ PSG hakmerret ndaj Junajtid, zbaviten Juventus dhe Barcelona

Kanë përfunduar 6 sfidat e parafundit të Ligës së Kampionëve, të zhvilluara mbrëmjen e sotme, ku u regjistruan në total plot 19 gola. PSG ka...

Koronavirusi/ Gjermania do t’i zgjasë masat parandaluese deri në 10 janar

Qeveria në Gjermani ka marrë vendim që bllokimi të zgjasë deri në 10 janar. Sipas mediave të huaja, kancelarja Angela Merkel bëri të ditur vendimin...

‘E shoh veten në Kuvend’/ Pano Soko: S’dua të jem në pushtet, por në opozitë

Kandidati i “Nismës Thurje” Pano Soko ka deklaruar se nuk e kërkon pushtetin, por do që të jetë në opozitë. Në një intervistë për Report...

Denaj: Vitin tjetër do të kemi rritje ekonomike 10.6%. Ekspertja e kundërshton

Tërmeti i 26 nëntorit dhe më pas pandemia e Covid-19 shkaktuan një goditje të ekonomisë shqiptare, dhe vuri në pah mos-përgatitjen e duhur të...

Kosova, ndër vendet më të sigurta në botë nga terrorizmi

Terrorizmi mbetet problem i rëndësishëm dhe serioz në shumë vende, pavarësisht nga rënia e përgjithshme e ndikimit të tij në të gjithë botën gjatë...