E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Mblidhet Komiteti Teknik, i vetmi ndryshim është orari i muzikës

U mblodh pak më parë Komiteti Teknik i Ekspertëve, për të marrë një vendim lidhur me ndryshimin apo jo të masave anti-virus në vend. Në fakt, i vetmi ndryshim është ai i paralajmëruar nga kryeministri Edi Rama i cili tha se muzika do të lejohet të luhet në bar-e dhe restorante deri në orën 23:00 dhe jo më deri në orën 22:00.

Për sa i përket masave të tjera, mbeten në fuqi ato të mëparshmet të vendosura më 1 korrik 2021.

Rakacolli u bëri thirrje të gjithëve që të shfrytëzojnë mundësinë e vaksinimit masiv, që bëhet këtë javë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosovë/Omicron rriti infektimet, sot pritet të diskutohet për masat e reja

Varianti Omicron ka shtuar frikshëm infektimet në Kosovë, e ndërsa pritet nga ekspertët që të shtrëngohen sot masat anti-COVID. Në total numri i rasteve aktive...

Përfshihet nga flakët një apartament në zonën e Freskut në Tiranë

Një banesë në zonën e Freskut në Tiranë, është përfshirë nga flakët. Flakët e zjarrit kanë përfshirë banesën e marrë me qira nga shtetasja...

Ngrica, dëborë dhe temperatura deri në -4 gradë celcius

Moti në vendin tonë do të karakterizohet kryesisht nga kthjellime dhe vranësira të lehta, veçanërisht në Ultësirën Perëndimore. Ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor, do...

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...