E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

I shoqëruar me truproja, betohet Tërmet Peçi i Tepelenës

Qarku i Gjirokastrës ka konstituuar ditën e sotme Këshillat Bashkiakë, të cilët kanë nisur tashmë punën.

Si fillim u konstituua Këshilli Bashkiak i Tepelenës, dhe më pas është betuar kryebashkiaku, Tërmet Peçi, i cili doli nga zgjedhjet e 30 qershorit.

Pjesë e këtij procesi ishin dhe deputetët e qarkut Bledi Çuçi dhe Mirela Kumbaro, si dhe prefekti Astrit Aliaj.

Ajo çfarë ra në sy ishte zgjedhja e Peçit, për të veshur një kravatë ngjyrë vjollcë që simbolizon Partinë Socialiste, si edhe fakti që dy punonjës të policisë bashkiake qëndronin pas tij, si truproja nderi me kostum ceremonial, gjë që ndodh për herë të parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...