E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

Tepelene

“Më kanë vjedhur paratë”/ Mendoi se mashtroi policinë, pranga 42-vjeçarit

Mashtroi policinë se i kishin vjedhur lekët në shtëpi, por përfundon vetë në pranga. Është kjo historia e shtetasit me inicialet  A. S., 42...

Eleminimi i biznesmenit në Tepelenë, policia ndalon autorin e dyshuar

Biznesmeni Çajup Selimi, 52-vjeç, u vra mbrëmjen e djeshme në derë të shtëpisë në lagjen "15 shtatori". Ai u qëllua dy herë, ku një...

Atentat në Tepelenë/ Qëllohet për vdekje 54-vjeçari (Emri)

Një atentat ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Tepelenës, ku 54-vjeçar është qëlluar për vdekje me armë zjarri. Viktima është identifikuar si...

LVV: Numëruesit vendosën shenjën ‘X’ sipas dëshirës në fletën e votimit (Video)

Lëvizja Vetëvendosje me qendër në Shqipëri, vijon të nxjerrë fakte që sipas kësaj force politike, tregojnë se si u manipuluan zgjedhjet parlamentare të 25...

Basha në Tepelenë: Shoh shpresë, këtë energji ta kthejmë në votë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur në Tepelenë, ku është pritur me entuziazëm nga qindra qytetarë dhe simpatizantë. Gjatë fjalës së tij, Basha...

Zjarri djeg pyje dhe kullota në Tepelenë, rrezikohen banesat

Një zjarr i madh ka përfshirë zonën veriore të fshatit Beçisht në Tepelenë. Flakët kanë shkaktuar djegiet e pyjeve dhe kullotave, 100 metra në vije...

Tepelenë, përfundon në pranga një 55-vjeçar

Së fundmi ka përfunduar në pranga një 55-vjeçar në fshatin Vasjar të Tepelenës. Raportohet se ai kishte kultivuar disa rrënjë kanabis sativa në oborrin e...

Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ndërron jetë 1 person

Si pasojë e një aksidenti të rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ka ndërruar jetë një person. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Kafaraj. Mësohet...

Thyen punishten e mermerit dhe vodhën, arrestohen 4 të rinjtë në Tepelenë

Policia ka arrestuar 4 persona në Tepelenë, pasi dyshohet të kenë vjedhur një punishte mermeri. Ngjarja në fjalë ka ndodhur 5 ditë më parë. Në...

Pranga ‘policit’, ja si kamuflohej për t’iu shmangur kontrolleve

Një 39-vjeçar është vënë në pranga, pasi qarkullonte me armë zjarri dhe armë të ftohta. Po kështu posedonte lëndë narkotike kokainë. Burimet zyrtare të...

Të fundit

Po vjen acari në Shqipëri, nesër temperatura -4 gradë celcius

Ditën e mërkurë, në vend parashikohet të qarkullojnë masa ajrore të ftohta në orët e mëngjesit. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash deri...

Kledi jashtë shtëpisë së “Big Brother”: Donaldi dhe Beatrixi po bëjnë lojë

Donaldi dhe Beatrix po komentohen nga banorët brenda shtëpisë së “Big Brother”, për shkak të shkëndijave që ata kanë dhënë për njëri-tjetrin. Kledi Hysa...

Greqia shpërndan testime falas për Krishtlindje

Greqi ka ndërmarrë masa të reja kundër koronavirusit për Krishlindjet. Qeveria do të ofrojë teste pa pagesë, në dispozicion të qytetarëve. Testet, në kuadër...

Basha si mëkatari i pakicës së ndritur

Nga: Andi Bushati Mënyra se si Lulzim Basha po e zhvillon betejën brenda forcës së tij politike po përçon mesazhin më të keq të mundshëm...

Varianti Omicron në Holandë, më herët se sa mendohej

Varianti i ri Covid-19, Omicron, ishte i pranishëm në Holandë më herët se sa mendohej më parë, thonë zyrtarët. Ai u identifikua në dy mostra...