E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Atentat në Tepelenë/ Qëllohet për vdekje 54-vjeçari (Emri)

Një atentat ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Tepelenës, ku 54-vjeçar është qëlluar për vdekje me armë zjarri. Viktima është identifikuar si Çajup Selimi.

Sipas informacioneve paraprake, mësohet se Selimi është qëlluar në momentin që po futej në shtëpinë e tij, nga persona ende të paidentifikuar.

“Rreth orës 21:15 në qytetin Tepelenës, në lagjen “15 Shtatori”, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi Ç.S., rreth 45 vjeç, i cili ka humbur jetën në Spitalin Rajonal Gjirokastër si pasojë e plagëve të marra.”, informon policia.

Selimi ishte pronar i një biznesi në Tepelenë, ndërkohë që deri më tani nuk bëhen të ditura shkaqet e vrasjes.

Policia dhe grupi hetimor kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po hetojnë në lidhje me rrethanat e krimit të rëndë.

Çajup Selimi, 54-vjeçari i ekzekutuar në Tepelenë
Çajup Selimi, 54-vjeçari i ekzekutuar në Tepelenë

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...