E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Kishte konflikte për çështje konkurrence/ Detaje nga ekzekutimi i 54-vjeçarit

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ekzekutimin e ndodhur mbrëmjen e sotme në qendër të qytetit të Tepelenës, ku u qëllua për vdekje me armë zjarri, 54-vjeçari Çajup Selimi.

Viktima kishte një biznes të tij të regjistruar në QKB, që tregtonte materiale ndërtimi. Mësohet se ai ishte përfshirë shumë herë në konflikte të njëpasnjëshme. Tre vite më parë, në vitin 2018, Selimi u dhunua me leva hekuri dhe sendë të forta nga konkurentët e tij.

Për këtë ngjarje u ndalua Risiano Abedini, i cili gjithashtu ka një biznes të njëjtë me të Selimit. Familja Selimi dhe Abedini menaxhojnë biznese me profil të ngjashëm, por deri më tani ende nuk është e qartë nëse në ngjarja e sotme, që ka tronditur Tepelenën ka lidhje me konkurencën në biznes.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 21:15, dhe Selimi humbi jetën në Spitalin Rajonal të Gjirokastrës.

“Rreth orës 21:15 në qytetin Tepelenës, në lagjen “15 Shtatori”, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi Ç.S., rreth 45 vjeç, i cili ka humbur jetën në Spitalin Rajonal Gjirokastër si pasojë e plagëve të marra.”, informoi policia.

Policia dhe grupi hetimor kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po hetojnë në lidhje me rrethanat e krimit të rëndë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...