E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

tentativë

Tentoi të vriste një person, arrestohet 19-vjeçari në Tiranë

Një 19-vjeçar është vënë në pranga nga policia në Tiranë pasi ishte shpallur në kërkim kombëtar. Shtetasi K.C, është dënuar nga Gjykata e Tiranës, masën...

Futbollistin shqiptar donin ta arrestonin në Prishtinë, i ati zbulon kurthin që i kishin ngritur

Ilmi Ismajli, babai i futbollistit shqiptar, Ardian Ismajli, deklaron se të birin kanë dashur ta arrestojnë në Aeroportin e Prishtinës. Përmes një postimi në Facebook,...

Tentoi të rrëmbente 4-vjeçaren nga e ëma, ndalohet i riu në Korçë

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Korçë, teksa një person ka tentuar të rrëmbejë një vajzë 4-vjeçare. Sipas Top Channel, një i...

Donte të ekzekutonte Trump, arrestohet 25-vjeçari pranë Shtëpisë së Bardhë

Një 25-vjeçar është arrestuar ditën e djeshme në SHBA, pasi akuzohet për kërcënimin me vrasje të presidentit Trump. Sipas mediave të huaja, Roger Hedgett u...

FOTO/ Tentativë vrasje në diskotekë, kush është 23-vjeçari që u arrestua në Tiranë

Shkëlqim Kastrati, 23 vjeçi që u arrestua në Tiranë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtarë për tentativë vrasje në Gjermani. Kastrati rezulton se është...

Tentojnë të grabisin punonjësin e ‘Exchange’-it, momenti i arrestimit të autorit (Foto)

Një tentativë për grabitje është regjistruar pak minuta më parë në Tiranë, në zonën e njohur si rruga e “Barrikadave”, në një pikë të...

Rrëfimi tronditës i 22-vjeçares: Kam tentuar shumë herë vetëvrasjen, prindërit nuk e kanë marrë vesh asnjëherë

Në emisionin e mëngjesit “7 pa 5” u trajtua historia e një të reje, dhe e të kaluarës së saj. 22 vjeçarja ka bërë...

Burg për vrasësit në tentativë të Zijadin Selës

Pas zvarritjes së gjatë të procedurës penale, sot më shumë se një vit nga dhuna e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë, Gjykata penale...

Video drithëruese, tentativë vrasjeje me hedhje poshtë trenit

Një skenë e pazakontë dhe drithëruese është regjistruar në një stacion treni në Kremone, Itali, ku një 24-vjeçar nigerian tentoi të hidhte poshtë trenit...

Tentativë arratisje në burgun e Fushë Krujës

Policia e Burgut të Fushë Krujës ka parandaluar një tentativë arratisje në zonën e sigurisë së zakonshme. Vetë Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve bën...

Të fundit

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...