E shtunë, 23 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Etiketa

Tendera

Korrupsion në tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e RTSH-së

Ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi, është arrestuar mbrëmjen e djeshme për llogari të SPAK me akuzën e "shpërdorimit të detyrës". Arrestimet për llogari të...

“Krimi po merr tenderat në Fier”/ Subashi reagon pas deklaratës së Petro Koçit

Kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi ka reaguar për herë të parë pas deklaratës së deputetit socialist Petro Koçi, i cili tha se tenderat në...

Petro Koçi në SPAK/ VOA: Pritet verifikimi i tenderave më të mëdhenj në Fier

Në Shqipëri, deputeti i ardhshëm i Partisë Socialiste Petro Koçi u paraqit sot në Prokurorinë e Posaçme pas deklaratave të tij publike se krimi...

”Kriminelët fitojnë tendera në Fier”/ SPAK merr në pyetje ish-ministrin Koçi

Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), ka thirrur për të dëshmuar deputetin e zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi. Ky i...

“Vuaj nga zemra, diabeti dhe jam alergjik”, Fatos Tushe kërkon lirinë

Ish-kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe kërkon lirinë, ndërsa pretendon se është i sëmurë dhe e ka të pamundur që të qëndrojë në qeli. Fatos...

Petro Koçi: SPAK të godasë trafikantët e dro*ës në Fier, ata po fitojnë tendera

Zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi i ka bërë thirrje Strukturës së Posaçme Anti Korrupsion (SPAK), që të shtrijë opracionet e saj edhe në Fier,...

Open Data: Qeveria ka më shumë shkelje në tendera se sa bashkitë

Iliran Agolli/ VOA Në Tiranë, kryeministri Edi Rama u bëri thirrje kryetarëve të bashkive që t’u japin fund praktikave korruptive me tenderat dhe prokurorimet, që...

Përgjimet/ Mafia Italiane mësyn në Tiranë, biseda për pallate dhe tendera

Antimafia e Katanzaros në Itali, ka goditur tri ditë më parë një grup mafioz, ndërsa përgjimet telefonike të personave në hetim kanë zbardhur ryshfetet...

Vasili: Shqipëria përmbytet, Rama shpërblen me 10 mln euro 2 kompani

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Rama, se teksa Shqipëria po përmbytet nga reshjet e dendura të shiut, ai  po shpërblen me...

Meta akuza qeverisë: Nuk është koha për tendera sekretë dhe koncesione

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një intervistë për gazetarin Bejdo Malo në Fax News, ka thënë se po jetojmë një kohë të vështirë...

Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...