E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju sjell titujt kryesorë të zhvillimeve në botë në 24 orët e fundit

1- Studimi britanik: Koronavirusi u shfaq në Kinë në nëntor të 2019

2- Samiti i BE vendos: Dy rastet kur do të mbyllim kufijtë

3- Merkel: Europa duhet të jetë më e koordinuar përballë variantit Delta

4- Johnson: Britanikët e vaksinuar me dy doza, mund të udhëtojnë për pushime jashtë

5- Pezullohet nga ushtrimi i profesionit ish-avokati i Donald Trump: Bëri deklarata të rreme për zgjedhjet presidenciale

6- Shkaku i shembjes së ndërtesës në Miami ende i paditur: 37 të shpëtuar dhe një viktimë

7- Debati mbi LGBT, kryeministri: Hungaria s’ka më punë në BE

8- 10 muaj me Covid, 72 vjeçari britanik testohet 42 herë pozitiv

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...