E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

të fortë

Kush janë dy “të fortët” që iu kërkoi llogari OFL-ja

Operacioni Forca e Ligjit ka deklaruar se i ka kërkuar sot të deklarojnë pasurinë Eljon Hatos dhe Ilir Selmanit. Eljon Hato është i njohur më...

OFL në ndjekje të të ‘fortëve’: Deklaroni pasuritë brenda 48 orësh

OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë dy shtetasve. Dy shtetasit me inicialet P. D dhe S. Ç.,...

Heysel 1985, finalja tragjike që i dha një goditje të fortë huliganizmit në stadiume

Tridhjetë e katër vite më parë, skuadra italiane e Juventusit, do të fitonte për herë të parë titullin më të rëndësishëm në nivelin ndërkombëtar,...

Foto/ PD shpërndan çadra me një mesazh “të fortë” për protestuesit

Pasditen e sotme në orën 18:00 opozita shqiptare do të zhvillojë protestën e radhës para Kryeministrisë për të kërkuar largimin e qeverisë Rama nga...

Bebe Rexha ka një mesazh të fortë për femrat shqiptare

Bebe Rexha inkurajon të gjitha vajzat shqiptare se , çdo gjë është e mundur. Me anë të një komenti në rrjetin social “Twitter”, Bebe Rexha...

Ndryshimet kushtetuese në Maqedoni, NATO thirrje të fortë politikës

NATO ka reaguar pas votës në Parlamentin e Maqedonisë për ndryshmet Kushtetuese. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg bën apel për qeverinë dhe politikës...

LSI bën deklaratë të fortë: Prokuroria të hetojë Ramën

Lëvizja Socialiste për Integrim dënon rrepte qëndrimin e Kryeministrit dhe qeverisë, sipas saj promovues dhe mbrojtës të dhunës dhe krimit në vend. Në një deklaratë...

Kuvendi mblidhet pa opozitën, Ruçi me mesazh të fortë për politikën

Fillon seanca e parë plenare për këtë sesion parlamentar. Në sallë është vënë re mungesa e opozitës, e cila ka udhëtuar drejt Shkodrës, ku...

Pentagoni: I dërguam një mesazh të fortë Assadit, por…

Sekretari Amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis i përshkroi sulmet e së shtunës mbi objektiva të shumta në Siri si “më të rëndat” sesa ato...

Sulmi vetëvrasës në ambasadë, SHBA ka një thirrje të fortë

Vijnë reagimet e para pas sulmit vetëvrasës në ambasadën e SHBA-ve në Podgoricë. Sulmi ndodhi në orët e para të ditës së sotme, ndërsa...

Të fundit

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...

Milaim Zeka: Donaldi nuk di të dojë, di vetëm të bëj s*ks (VIDEO)

Gazetari i njohur Milaim Zeka ka ndjekur me vemendje se çfarë ka ndodhur brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, e madje ka kritika ndaj Donaldit. Jo vetëm kaq,...

A do ta përfshijnë gjithë Evropën, bllokimet dimërore ndaj Covid-19?

Nga: Ido Vock Austria hyri në bllokim të plotë të hënën e 22 nëntorit, duke qenë vendi i parë në Evropën Perëndimore që rivendosi një mbyllje të madhe këtë dimër. Kjo masë erdhi disa javë...