E shtunë, 27 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

targat

Kurti i prerë ndaj Haradinajt: ‘Kuturu ad-hoc’ nuk veprojmë

Gjatë fundjavës u zbllokuan rrugët që çojnë në dy pikat kufitare; Jarinjë dhe Bërnjak, pika këto në veri që lidhin Kosovën dhe Serbinë. Pas...

Protestuesit serbë në Jarinjë brohorasin “Serbia, Serbia”

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës është larguar nga pika kufitare në Jarinjë, po ashtu edhe kamionët. Në kohën kur po ndoshte largimi i...

Teatër me Mig 29 si dikur treni ruso-kinez në Veri të Kosovës?

Nga: Mentor Nazarko Të gjithë duken të lumtur pas marrëveshjes me tri pika të Brukselit për targat: Serbia thotë që Veriu i Kosovës do ruajë...

Marrëveshja Kosovë-Serbi: Më 2 tetor largohen barrikadat e policia (VIDEO)

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka konfirmuar se është arritur një marrëveshje për targat mes të dyja palëve. Sipas marrëveshjes të...

BE mirëpret marrëveshjen, Kurti: Nis epoka kur Serbia mësohet me reciprocitet

Bashkimi Evropian ka përshëndetur marrëveshjen për targat, që është arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Me anë të një njoftimi të BE-së, thuhet se...

Kurti: Protestuesit serbë në Jarinjë e Bërnjak paguhen nga Serbia

Për kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, presidenti i Serbisë Vuçiç mbetet shkaktari i situatës së krijuar në veri. Dje është arritur një draft final,...

Serbët djegin Qendrën e Regjistrimit, reagon Ministri i Brendshëm i Kosovës

Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla ka bërë të ditur se pas mesnate, është djegur Qendra e Regjistrimit të Automjeteve e cila gjendet në objektin...

Përshkallëzohet situata/Serbët djegin Qendrën e Regjistrimit në Zubin Potok

Qendra e Regjistrimit në Zubin Potok është djegur nga serbët. Këta të fundit, nga e hëna janë duke protestuar kundër reciprocitetit ndaj targave që...

Pesë masat e tjera të reciprocitetit të Kosovës ndaj Serbisë

Aplikimi i masës së reciprocitetit për targat e automjeteve të Serbisë që hyjnë në Kosovë, nuk është vendimi i parë që autoritetet e Kosovës...

Kurti: Masat për targat i heqim nëse Serbia vepron njësoj

Kosova është e gatshme ta heqë masën e reciprocitetit me Serbinë sa i përket targave, nëse Beogradi do të bëjë të njëjtën gjë për...

Të fundit

U rikthye në detyrë, merret vendimi për mësuesin e akuzuar për pedofili

Pas lajmit që bëri bujë në media lidhur me rikthimin e një mësuesi në detyrë, i cili ka qenë i dënuar më parë për...

Mos i besoni politikanit Sali Berisha?!

Nga: Pajtim Bello  Beteja mes Lulzimit dhe Saliut ka hyrë në një fazë të nxehtë. Tonet janë ngritur, gjuha është ashpërsuar dhe zinxhiri i gojëve...

Konkurrenti i “Love Story”: Vajzat duan krudo, janë rritur me trahana e fasule

Andi është një nga konkurrentët e "Love Story", i cili së fundmi ka bërë një prezantim të vetes përmes një klipi. Videoja e tij...

Bota në gatishmëri të lartë për variantin e koronavirusit Omicron

Autoritetet shëndetësore holandeze po hetojnë nëse 61 persona që udhëtonin nga Afrika e Jugut, të cilët rezultuan pozitivë për Covid-19 të premten, ishin infektuar...

“Pëlqeheni ju të dy!” A po lind diçka midis Donaldit dhe Beatrixit?

Antonela, brenda shtëpisë së “Big Brother VIP” ka ngacmuar Donaldin dhe Beatrixin se mes tyre ka lindur diçka më shumë se miqësi. Gjatë ditëve...