E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

Superliga

Ndal! Kështu ju nuk mund të jeni atdhetarë!

Nga Besnik Dizdari Në numrin e saj të së shtunës, gazeta “Panorama Sport”, me një ndjenjë të sinqertë atdhetarie, në gati krejt faqen e saj të...

Paradoksi i futbollit shqiptar, Kategoria e Dytë më “prestigjoze” se e Para

Kategoria e dytë Nga sezoni i ardhshëm Kategoria e Dytë e futbollit shqiptar, faktikisht niveli i 3-të për nga renditja, njëkohësisht i fundit për ftubollin...

Superliga/ Kastrioti konfirmohet pasi mundi Tomorin 2-1, jugun e “mban” Korça

Kastrioti-Tomori 2-1 Kastrioti është ekipi i cili do të plotësojë 10-shen e superiores së sezonit 2021-2022. Verdikti erdhi pas ndeshjes së sotme ku krutanët i’a dolën...

Superliga/ Kastrioti-Tomori luajnë për 1 biletë, Berati një shans për jugun

Sot 16:00 Kastrioti-Tomori Sot Kastrioti i Krujës pret në shtëpi Tomorin e Beratit për të zgjedhur mes tyre skuadrën që do të luajë në Superligën...

Pas 27 vitesh, Teuta shpallet kampione e Superligës

Teuta shpallet kampione e Superligës për sezonin 2020-2021. Fitorja e sotme 6-1 ndaj Apolonisë ka vulosur titullin për “djemtë e detit”, të cilët kishin...

Analiza/ Superliga ka ndarje asimtrike, futbolli i jugut në krizë

Kampionati më i lartë i futbollit në Shqipëri, Superliga, luan javën e fundit të mërkurën e 26 majit. Titulli kampion dhe skuadra e dytë...

Rrogozhina/ Pas stadiumit 2 milion euro, Egnatia ngjitet në Superligë

Egantia e Rrogozhinës është ekipi fitues i kampionatit të Kategorisë së Parë për sezonin 2020-2021, pasi mundi me rezultatin minimal 1-0 fituesit e Grupit...

Superliga/ Katër të parët ndeshen mes tyre, në 17:00 luhen fatet e sezonit

Superliga Sot, në orën 17:00, Superliga shqiptare shtrihet në 5 terrene njëkohësisht siç e do tradita në javët e fundit të kampionatit për të mos...

U mbështet nga FIFA/ Fakte të reja për Super Ligën Europiane

Gazeta e njohur amerikane “New York Times” ka zbuluar disa informacione të rëndësishme në detaje për Superligën Evropiane. Pasi analizuan kontratat mes klubeve, gazeta pretendon...

Superliga, 17:00/Teuta-Partizani finale për titullin, ja situata në klasifikim

Superliga shqiptare luan sot një finale për titullin.  Teuta-Partizani pritet të jetë ndeshja më deçizive e sezonit për vetë pozitat në tabelë që kanë...

Të fundit

STARTON #YOUARECREDINS3

Banka Credins lançon për të tretin vit programin #YOUARECREDINS3, një mundësi fantastike për çdo student të sapo diplomuar në degët: Ekonomi, Informatikë, Drejtësi dhe...

10 shprehje nga Zhan Dë La Fonten, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"E rrallë dashuria e vërtetë, edhe më e rrallë miqësia e vërtetë". "Shpeshherë e ndeshim fatin tonë mu në rrugën që morëm për të shmangur...

Khaby Lame thyen rekordin, Chiara Ferragni s’është më mbretëresha e Instagramit

21-vjeçari Khaby Lame që është bërë shumë i famshëm me videot e tij në TikTok, ka rrëzuar blogeren Chiara Ferragni nga froni.   View this post...

Degradon keq sherri me pushuesit/ Biznesmenia i zë rrugën çiftit me fëmijë

Ju kujtohet rasti i Mihal Kokëdhimës, i cili në gusht të 2019 hipi sipër një makine me turistë spanjollë? Për fat të keq, rastet...

Tmerret e padukshme në qendrat e ndalimit të emigrantëve në Itali

Nga Annalisa Camilli “Internazionale” I akuzuar për vjedhjen e një smartfoni, Musa Balde u rrah egërsisht nga 3 italianë në Ventimilja, afër kufirit me Francën....