E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Pas 27 vitesh, Teuta shpallet kampione e Superligës

Teuta shpallet kampione e Superligës për sezonin 2020-2021. Fitorja e sotme 6-1 ndaj Apolonisë ka vulosur titullin për “djemtë e detit”, të cilët kishin plot 27 vite që prisnin të merrnin trofeun më të rëndësishëm në vend.

Apolonia u mundua t’ia bëntë të vështirë durrsakëve, por nuk kishin forcën e duhur, në një kohë që e mbyllën ndeshjen me 9 lojtarë.

Kjo është titulli i dytë për Teutën, teksa trofeun e parë ishte fituar në vitin 1994. Me pikë të barabarta me Vllazninë, por me golavarazh me të mirë se shkodranët, durrsakët arritën të rrëmbejnë trofeun në ndeshjen e fundit

Vllaznia bëri detyrën e saj me fitoren 2-0 në Loro Boriçi ndaj Laçit me golat e Markut dhe Dilaver, ndërsa Partizani që gjithashtu ishte matematikisht në garë triumfoi 2-4 me Bylisin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...