E premte, 25 Shtator, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

subjekte

Policia dhe IKMT aksion në Vlorë, gjobiten me 40 milionë lekë dy subjekte

Dy subjekte të impiantit të përpunimit të inerteve janë gjobitur me 40 milionë lekë gjobë nga IKMT, pasi akuzohen për krim ndaj mjedisit. Policia në...

Abuzuan me çmimet, gjobiten 9 administratorë subjektesh

Përmes një njoftimi, Policia e Shtetit bën me dije se vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit...

Abuzimi me çmimet/ Procedohen penalisht 8 administratorë subjektesh

Policia e Shtetit ka proceduar penalisht 8 administratorë subjektesh pasi abuzuan me çmimet. Po ashtu, policia njofton se janë ndëshkuar me gjobë edhe 6 të...

Sot goditja e dytë e OFL/ Ç’kanë në dorë efektivët, në listë 250 subjekte

Sot është dita e dytë që do të dalin në terren OFL (Operacioni Forca e Ligjit). Ditën e sotme pritet që të ketë një tjetër...

Karburantet, gazi dhe masat e sigurisë, ISHTI ndëshkoi 84 subjekte në 2019

Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial mbylli vitin 2019 me 84 masa administrative ndaj subjekteve të ndryshëm që në total i korrespondojnë një vlerë prej...

AKU bllokon dy subjekte në Kavajë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU), pas kontrolleve në Kavajë, pas kontrolleve në 6 subjekte, ka bllokuar aktivitetin e 2 prej tyre, pasi u konstatua...

Zgjedhjet në Kosovë, subjektet politike sot mësojë renditjen në fletën e votimit

25 subjektet politike do të mësojnë ditën e sotme për renditjen e tyre në fletëvotimin e zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë. Në ceremoninë...

Tregtonin ushqim të pakontrolluar, AKU gjobë 1.6 mln lekë 6 subjekteve

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka gjobitur me 1.6 milionë lekë 6 subjekte tregtare në Durrës, Vlorë dhe në Shkodër. AKU thekson se gjoba vjen...

Biznesi në faliment, Kadiu: Rekord në Durrës, mbyllen 258 subjekte!

Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu, ka shprehur shqetësimin për paradoksin që po ndodh me biznesin në qytetin e Durrësit, duke zbuluar se vetëm...

Të fundit

Pse u arrestua Hysni Gucati? Reagon Zyra e Prokurorit të Specializuar

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka reaguar lidhur me arrestimin e kreut të Organizatës së Veteranëve të UÇK, Hysni Gucatin. Në komunikatën zyrtare për mediat, thuhet...

Në prag të valës së dytë të virusit, Kosova lehtëson masat për parandalimin e pandemisë

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së pandemisë së koronavirusit, ku vihet re lehtësimi i tyre. Të gjithë qytetarët...

Petro Koçi emërohet në krye të PS së Fierit

Zv. ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka marrë një tjetër post politik. Mësohet se atij i është besuar drejtimi i degës së Partisë Socialiste në...

Virusi godet sërish Lombardinë, regjistrohen shifrat më të larta pas karantinës

Në Itali shifrat e Covid-19 janë në rritje, dhe bilanci është negativ, megjithëse në Europë ka dhe më keq, në shtete si Franca dhe...

Makthi i sekserit të Vjosës

Nga Mero Baze Në pranverën e vitit 2001, në kulmin e fushatës elektorale, kur kryeministër ishte Ilir Meta, anektoda më e përhapur në Tepelenë, ishte...