E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

sputnik v

Brazil, rregullatori shëndetësor hedh poshtë vaksinën ruse Sputnik V

Rregullatori shëndetësor brazilian Anvisa të hënën refuzoi importimin e vaksinës së prodhuar ruse Sputnik V COVID-19 të kërkuar nga guvernatorët e shtetit. Bordi me pesë...

Gjermania kërkon të blejë deri në 30 milion doza të vaksinës Sputnik V

Gjermania kërkon të blejë 30 milion doza të vaksinës ruse Sputnik V kundër COVID-19, ka deklaruar kreu i landit dhe qeverisë së Saksonisë. Ministri i...

Manastirliu: Shqipëria siguron 50 mijë vaksina Sputnik V

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është shprehur se së shpejti do të vijnë 50 mijë vaksina ruse Sputnik V. “Shqipëria siguron marrëveshjen për 50,000 vaksina...

Rama jep lajmin: Mbërrijnë 50 mijë doza Sputnik V brenda 10 ditëve

Brenda 10 ditëve, në vendin tonë do të mbërrijnë 50 mijë doza të vaksinës ruse Sputnik V kundër koronavirusit. Lajmin e ka bërë të...

Mori vaksinën ruse/ Presidenti i Argjentinës infektohet me koronavirus

Presidenti i Argjentinës, Alberto Fernandez ka rezultuar pozitiv me koronavirus, dy muaj pasi mori vaksinën Sputnik V të prodhuar nga Rusia. Fernandez mori dozën e...

“Ari i lëngshëm”, ja sa kushtojnë vaksinat anti-Co*id në treg të zi në internet

Nga Rossana Miranda “Formiche” Autoritetet meksikane, kanë sekuestruar ditët e fundit një sasi prej rreth 6.000 dozash të vaksinës ruse Sputnik V. Në deklaratën e...

Sputnik V, vaksina ruse dhuratë nga princi i Emirateve

Kryeministri Rama ka zgjedhur pikërisht ditën kur ishte për vizitë në Paris, i ftuar nga presindeti Macron, për t’i dhënë dritën jeshille arritjes në...

Mbërrijnë në Rinas 10 mijë vaksina Sputnik, dhuratë nga Emiratet e Bashkuara

Dërgesa prej 10 mijë dozash është pritur, pak minuta më parë, në aeroportin ‘Nën Tereza” nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe ai i...

Vaksina ruse: Sputnik V do të prodhohet në Gjermani

Sipas deklaratave të saj, Rusia tani dëshiron që vaksina e saj Sputnik V të prodhohet në Gjermani. Tashmë janë lidhur marrëveshje me disa firma...

Mbi 60% e rusëve nuk duan Sputnik V, e konsiderojnë Covid-in si armë biologjike

Pothuajse dy të tretat e rusëve nuk janë të gatshëm të marrin vaksinën Sputnik V të Rusisë dhe rreth i njëjti numër beson se...

Të fundit

Vodhi 5,5 milionë lekë, SHÇBA pezullon nga detyra nënkomisarin e policisë

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), ka pezulluar një punonjës policie, pasi është i dyshuar për vjedhje, duke shpërdoruar detyrën. Sipas hetimeve disa...

Lajmet e fundit nga futbolli italian, Inter, Milan, Juventus…

Lajmet e fundit nga futbolli italian: Inter: Hakan Calhanoglu, pas ekzaminimeve mjekësore dhe pas një pushimi të shkurtër për drekë, arriti në selinë e...

Itali/ Krijohet molekula që kuron sëmundjen e Parkinsonit

Një molekulë që shkon direkt në tru për të shuar simptomat e sëmundjes Parkinson. Kjo  është ajo që studiuesit e Universitetit Shtetëror të Milanos...

Kinematografi/ Nëse po kërkoni aksion në ekran, Tirana Today sjell rekomandimin

Titulli: “Wrath of Man” Zhanri: Aksion, Thriller, Krim Viti: 7 maj 2021 Kohëzgjatja: 1 orë e 59 minuta Regjia: Guy Ritchie Aktorët: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett Një nga...

Covid-19/ Brataj: Parashikohet një valë e re në vjeshtë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se ka një parashikim, për një valë tjetër të Covid-19, gjatë stinës së vjeshtës. Deklarata e Brataj...