E mërkurë, 27 Maj, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

Soreca

Soreca: Mbyllni ‘Zgjedhoren’ pa vonesa, është kusht

Pas vendimit të PD për t’u rikthyer në tryezën e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, një reagim është përcjellë nga ambasadori i Bashkimit Europian,...

Protestuesit po mblidhen/ Kim dhe Soreca i shkojnë Ramës në Kryeministri

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka thirrur një protestë sot në orën 17:30, të cilës pritet t’i bashkohet edhe opozita. Ndërkohë së fundmi, Ambasadorja e...

Soreca: BE do të sjellë kite të tjera testimi në Shqipëri

Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca deklaroi se Bashkimi Evropian do të sjellë kite të tjera testimi në vendin tonë. Në një konferencë të...

COVID-19/ Soreca: Në Shqipëri do të mbërrijnë 20 mijë teste

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Luigi Soreca ka njoftuar se në Shqipëri do të mbërrijnë 20 mijë teste për COVID-19. Përmes një postimi në...

U shkatërruan nga tërmeti, BE do të rindërtojë 22 shkolla në Shqipëri

Bashkimi Evropian do të rindërtojë 22 shkolla të shkatërruara nga tërmeti në Shqipëri. Ditën e sotme Ambasadori i BE-së Luigi Soreca nënshkroi kontratën me Përfaqësuesen...

100 mln € për rindërtimin, Rama: Një lajm i mirë në këtë hall që na ka zënë

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca, njoftoi se BE ka ndryshuar buxhetin për vitin 2020. Sipas Sorecës, në buxhet përfshihet dhe fondi prej...

Soreca video-konferencë me Bashën: Duhet monitorim i opozitës

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferencë me Kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Soreca ka zbardhur bisedën, teksa...

Soreca: Një arsye më shumë pse Shqipëria duhet të hyjë në BE

Qeveria shqiptare vendosi që të ndihmojë Italinë duke i dërguar 30 mjekë dhe infermierë në këtë periudhë të vështirë, ku shteti fqinj është gjunjëzuar...

Negociatat/ Soreca: Kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria

Ambasadori i BE Luigi Soreca përgjatë një deklarate theksoi se në mënyrë që Shqipëria të ulet në tryezë me BE duhet të plotësojë disa...

COVID-19 në Shqipëri/ A do preken Fondet për Rindërtimin? Përgjigjet Soreca

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka komentuar situatën e shkaktuar nga COVID-19 në vend, teksa theksoi se Fondet për Rindërtimin nuk do të preken. Soreca...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT