E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Skenderbeu

As “Skënderbeu” s’mund të qeverisë Shqipërinë 3 mandate, vetëm me këto Mamica

Nga: Kreshnik Spahiu “Rilindja” u kopjua si slogan nē 2013 si një mënyrē për të rivalizuar, patriotizmin Kuqezi i cili kishte fituar shumë terren në...

FIFA merr vendimin: Skënderbeu pa merkato, shkak gjyqi i humbur në janar

FIFA ka bllokuar merkaton për klubin shqiptar të Skënderbeut. Lajmi bëhet i ditur nga Euronews Albania, e cila zotëron vendimin e marrë nga FIFA. Vendimi...

Skënderbeu drejt falimentit, zbulohet plani për klubin e ri

Skënderbeu është në prag falimenti. Jo vetëm prej dënimit dhe shpenzimeve gjyqësore të pafundme gjatë këtyre viteve, por edhe sepse gjoba prej 1 milion...

UEFA-s nuk i del “inati” me Skënderbeun

UEFA ka përshëndetur vendimin e Gjykatës Federale të Zvicrës, që ka hedhur poshtë rekursin e klubit korçar, duke lënë në fuqi dënimin e rëndë...

Nuk ka falje për “Skënderbeun”/ Gjykata Federale konfirmon vendimin e CAS

Klubi i Skënderbeut bën me dije se Gjykata Federale e Zvicrës ka lënë në fuqi vendimin e CAS, për dënimin me 10 vite përjashtim...

Fjalimi i fundit madhështor i Gjergj Kastriotit

Nga Aurenc Bebja, Francë Fjalimi i më poshtëm, sjellë në shqip nga Aurenc Bebja, është marrë në librin “Le Grand Castriotto d’Albanie, Histoire” të autorit Stephan Zannowich....

Skënderbeu, Ardian Takaj zgjedh pasuesin e Ilir Dajës

Julian Ahmataj është përzgjedhur nga Ardian Takaj si trajneri i ri i Skënderbeut. Të dy palët kanë gjetur akordin total ndërmjet tyre ndërsa në ditët...

Teuta rimerr vendin e tretë

Sherif Kallaku e ka ngjitur edhe njëherë tjetër Teutën në vendin e tretë në klasifikim, pasi ka shënuar golin e fitores ndaj Skënderbeut. Mesfushori 22-vjeçar...

Dënimi nga UEFA, Skënderbeu pret ulje të dënimit nga Gjykata Federale

Klubi i Skënderbeut po shpreson për një ulje të dënimit të UEFA-s nga Gjykata Federale në Zvicër. Skuadra beson se përjashtimi nga Evropa mund të...

Humbi në ndeshjen me Skënderbeun, Flamurtari bie nga kategoria

Pas humbjes në shtëpi me Skënderbeun, Flamurtari i ka dhënë lamtumirën kategorisë superiore. Ndeshja e sotme mes Flamurtarit dhe Skënderbeut u mbyll me rezultatin...

Të fundit

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/Përplasen tre makina, plagosen dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në këtë aksident janë përplasur tre mjete dhe për pasojë janë plagosur dy...

Një breshkë e rrallë gjendet në brigjet e Himarës

Një breshkë mjaft e rrallë Caretta Caretta, është gjetur mëngjesin e sotëm në brigjet e Himarës. Ajo ka pësuar dëmtime, si pasojë e përplasjeve...

Trump emëron Amy Coney Barrett për në Gjykatën e Lartë

Presidenti Trump emëroi të shtunën gjykatësen Amy Coney Barrett si anëtare të Gjykatës së Lartë, për të plotësuar vendin e mbetur bosh nga vdekja...

Rriten tensionet/ Droni turk ngjyros me bojë të kuqe flamurin grek (VIDEO)

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se do vazhdojnë të mbrojnë me një vullnet të fortë dhe me një besim të palëkundur...

Skenë horror si nëpër filma në Itali/ Shqiptari tenton të mbysë gruan me tel elektrik

Një skenë horror si nëpër filma ka ndodhur në Itali, ku një 47 vjeçar ka tentuar që të vrasë ish-gruan e tij. Ai e...