E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

shkarkim

Zyrtare/Klubi i Premier Ligës shkarkon trajnerin

Dean Smith nuk është më trajner i Aston Vilës. Tekniku 50-vjeçar është shkarkuar nga detyra e trajnerit. Lajmin në fjalë e ka konfirmuar vetë...

Gongu ka nisur të bjerë, Meta jep mesazhin e koduar për politikën shqiptare

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka kujtuar sot 88-vjetorin e vdekjes së patriotit të madh Hasan Prishtina. Duke risjellë në kohë mesazhin e tij,...

Shkarkimi, KPA lë në fuqi vendimin gjyqtarin e Krimeve të Rënda

Kolegji i Posaçem i Apelimit (KPA), ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të...

KLGJ shtyn seancën dëgjimore ndaj gjyqtares së shkarkuar Evjeni Sinojmeri

Këshilli i Lartë Gjyqësor debatoi për gati 30 minuta në seancën e të premtes për procedurën që duhej të ndiqej në procedimin disiplinor ndaj...

Nuk justifikoi pasurinë/ ONM kundër shkarkimit të Prokurorit të Tiranës

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) ka dalë kundër Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin nga detyra të prokurorit të Tiranës, Genci Qana. Sipas vëzhguesive...

KPA lë në fuqi vendimin e shkarkimit për gjyqtaren Valbona Seknaj

Komisioni i Posaçëm i Apelimit (KPA), ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK), për shkarkimin nga detyra të gjyqtares...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Tiranës (Emri)

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK), vendosi shkarkimin nga detyra të gjyqtares pranë Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Rezarta Balliu. Seanca për të u...

Abuzimi me tenderat/ Rama firmos shkarkimin nga detyra të Fatos Tushes

Kryeministri Edi Rama ka firmosur shkarkimin nga detyra të kryebashkiakut të Lushnjes Fatos Tushe. Sipas vendimit të botuar në Fletoren Zyrtare, thuhej se shkarkimi...

Kosovë/ Presidentja Osmani shkarkon kryetaren e KQZ-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shkarkuar nga detyra, kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Dakën. Sipas mediave në Kosovë, kryetarja e shtetit...

‘Përfundon’ koha, Kushtetuesja merr në dorë dosjen për Metën

Parlamenti pritet të dorëzojë kërkesën për shkarkimin e presidentit në Gjykatën Kushtetuese. Kuvendi e shkarkoi me 104 vota pro Metën më 9 qershor, me...

Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...