E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Shifrat/ Ja sa demokratë kanë votuar për shkarkimin e Bashës

Anëtarja e Komisionit të Rikthimit të PD, Albana Vokshi, ka dhënë detaje në lidhje me ecurinë e procesit, pas votimit për shkarkimin e Bashës. Deri në orën 11:30, numri i pjesëmarrësve është 11. 680 anëtarë. Ajo theksoi se pjesëmarrja në referendum për shkarkimin e Lulzim Bashës deri më tani është në nivele të larta.

“Në të gjithë qendrat e votimit ka fluks, dhe numri mund të jetë dhe më i lartë se sa ky që unë kam raportuar. Tani i gjithë komisioni është në terren dhe në qendra të ndryshme të votimit. Jemi në terren që të marrim shifrat dhe i raportojmë. Më pas do të dalim që ti bëjmë dhe publike.

Rama dhe Basha kanë tentuar që të pengojnë procesin e votimit për referendumin, një ngjarje e paprecedentë jo vetëm për politikën shqiptare, por edhe atë ndërkombëtare. Udhëzimi që ne kemi dërguar në çdo qendër votimi është respektuar me përpikmëri”.

Ajo i ka renditur shifrat sipas qarqeve, ku numrin më të madh e ka Tirana me mbi 2 mijë anëtarë që kanë votuar deri më tani.

Shifrat sipas qarqeve

Shkodër 1080

Lezhë 11190

Kukës 915

Dibër 548

Durrës 1191

Tiranë 2566

Elbasan 731

Berat 251

Korçë 855

Fier 1535

Gjirokastër 485

Vlorë 423

Në total 11. 680 demokratë

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...