E shtunë, 15 Gusht, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

kuvendi

Fryma krijon, kalkulimet ndihmojnë

Nga: Preç Zogaj Kuvendi i Shqipërisë votoi pardje ndryshimet kushtetuese që lejojnë hapjen e listave të kandidatëve për deputetë dhe ndalojnë koalicionet e përbëra, ku...

“Qëndrojini marrëveshjes së 5 qershorit”, konservatorët europianë thirrje qeverisë

Partia e Konservatorëve dhe Reformistëve Europianë – ECR, ka reaguar lidhur me votimin e ndryshimeve kushtetuese, të cilat i cilëson në kundërshtim me orientimin...

Kuvendi vendos sot për ndryshimet kushtetuese, listat dhe koalicionet

E sotmja, është seanca e fundit parlamentare për këtë sesion. Kuvendi pritet të vendosë sot për ndryshimet kushtetuese, listat dhe koalicionet. Më herët, Opozita e Bashkuar...

Kuvendi miraton ndryshimet në buxhet dhe mbylljen e klubeve të natës

Kuvendi i ka dhënë dritën jeshile Aktit Normativ “Për disa ndryshime në ligjin nr. 88/2019 Për buxhetin e vitit 2020 të ndryshuar”. Me 86 vota...

Sot Kuvendi në seancë plenare, masa të shtuara pas 3 deputetëve të infektuar

Pavarësisht 3 rasteve me COVID-19, Kuvendi ka vendosur të mos e mbyllë këtë sesion para kohe. Dy seancat e planifikuara, përkatësisht e sotmja dhe ajo...

Tre deputetë konfirmuan se janë infektuar, Kuvendi merr masa

Tre deputetë kanë konfirmuar se janë infektuar me koronavirus. Bëhet fjalë për deputetët, Ralf Gjonin, Elio Hysko dhe Enver Roshin, ndërsa më herët konfirmoi se...

Kuvendi nis maratonën, deputetët diskutojnë sot për hetimin e shkeljeve të Metës

Seanca e sotme plenare do të jetë e para e një maratone 4-ditore, ku deputetët do të mblidhen 3 herë në Kuvend. Pritet të jetë...

Kuvendi mbetet pa opozitën! Murrizi merr deputetët dhe largohet

Pas më shumë se 4 orë e 30 minutash, deputetët e opozitës parlamentare kanë braktisur sërish seancën plenare para përfundimit të saj. Kreu i...

“Po bëni pazare me Metën për KLSH-në”, deputeti ‘përplaset’ me Ruçin

Seanca e sotme e Kuvendit filloi me një orë vonesë, për shkak të mbledhjes së grupit parlamentar të PS-së. Nga kjo vonesë, deputeti Halit...

Deputeti shqiptar lyen flokët dhe pret baluket në formë kapelon (FOTO)

Shpesh në Kuvendin e Shqipërisë u është tërhequr vemendja deputetëve, për paraqitjen e tyre. Më konkretisht, kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi është marrë...

Të fundit

Radha kilometrike në Kakavijë, jehonë edhe në mediat italiane

Radhët kilometrike të krijuara ditët e fundit në Kakavijë, janë komentuar së fundmi edhe nga mediat italiane. Il fatto quotidiano shkruan se mbi 4000 vetura...

Situata në Kosovë vijon të jetë shqetësuese, del bilanci i 24 orëve të fundit

Situata në Kosovë, si pasojë e pandemisë vijon që të jetë shqetësuese! Autoritetet shëndetësore kanë bërë publik bilancin e 24 orëve të fundit, teksa konfirmohet...

Zvogëlohet radha e makinave në Kapshticë, pala greke nis punën me 4 sportele

Bëhet me dije se është zvogëluar radha e makinave në Kapshticë. Pala greke ka nisur të punojë me katër sportele duke përshpejtuar edhe procedurat, shkruan...

Gjermania shënon numrin më të lartë të rasteve me koronavirus që nga prilli

Gjermania ka regjistruar një rritje të ndjeshme të rasteve të reja me koronavirus, në 24 orët e fundit. Sipas institutit gjerman “Robert Koch”, në Gjermani...

Atentati te hoteli në Tushemisht/ Arrest me burg për ekzekutorin e ngjarjes

Gjykata e Korçës dha sot masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasin Anterio Kaloshi. Ai u arrestua dy ditë më parë gjatë operacionit të...