E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

“Komisionerët u nxorrën jashtë”, policia reagon pas akuzave të Luan Baçit

Policia e Fierit ka dalë me një sqarim në lidhje me një denoncim të kryetarit të PD-së në Fier, Luan Baçi. Ai akuzoi kryetarin e Bashkisë Fier dhe Policinë Bashkiake, se ka ndërprerë procesin e votimit në Njësinë Administrative Cakran. Blutë e Fierit kanë reaguar pas denoncimit në media të deputeti demokrat, Luan Baçi. Strukturat e Policisë së Shtetit sqarojnë me një deklaratë për mediat, se janë tërësisht të papërfshira dhe neutrale në këtë situatë. Ndër të tjera policia nënvizon se mbetet e angazhuar maksimalisht, për të garantuar rendin e sigurinë në territor.

“Në lidhje me nje lajm të publikuar ku aludohet se Policia ka ndërhyrë në një qendër votimi në Njësinë Administrative Cakran, Fier sqarojmë se:

Strukturat e Policisë së Shtetit janë tërësisht të papërfshira dhe neutrale në këtë situatë.

Policia e Shtetit mbetet e angazhuar maksimalisht të garantojë rendin e sigurinë në territor, të parandalojë dhe reagojë me profesionalizëm në çdo situatë që cënon rendin e sigurinë, jetën dhe pronën e qytetarëve.

Policia e Shtetit fton qytetarët të denoncojnë në nr. 112 apo Komisariatin Dixhital çdo paligjshmëri duke garantuar anonimat të plotë, reagim të mënjëhershëm e të paanashëm“, thuhet në reagimin e policisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mungonin avokatët, GJKKO shtyn seancën ndaj Fatos Tushes

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë në datën 2 shkurt seancën në ngarkim të Fatos Tushes, ish-kryetarit të Bashkisë Lushnje dhe...

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...