E hënë, 23 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

Shijak

“Qentë do lehin, karvani do shkojë përpara”, Rama “thumbon” ashpër opozitën

Kryeministri Rama ka ‘thumbuar’ sërish opozitën, ndërsa ka publikuar pamje nga rindërtimi i shtëpive të dëmtuara në Shijak, nga tërmeti i vitit të kaluar. Ai...

VIDEO/ ‘Qentë le të lehin, karvani do të ecë më shpejt përpara’, Rama ka një mesazh për opozitën

Kreu i qeverisë Edi Rama ka publikuar një video nga procesi i rindërtimit në Shijak, ndërsa jep edhe disa shifra, të cilat i shoqëron...

Rama tregon foto nga rindërtimi: Qentë le të lehin, karvani do ecë shpejt përpara

Kryeministri Edi Rama, ka postuar në rrjetin social Facebook, foto nga procesi i rindërtimit, në Shijak e Mamurras, ku po vijon ndërtimi i banesave...

Qytetari kthehet në shtëpinë e prishur nga tërmeti: Jam invalid, pa përkrahje nga shteti

Banori i Shijakut, Klodian Luku, bashkë me 16 anëtarët e tjerë të familjes së tij, kanë jetuar në dy çadra të ngushta që pas...

Ishte shpallur 9 herë në kërkim, arrestohet “makthi” i banorëve të Durrësit

Policia e Shijakut ka arrestuar ditën e sotme Petrit Lazerin, i cili ishte shpallur në kërkim për plot nëntë herë. Gjatë kontrollit, policia i ka...

Lëvizte me mjetin me targa të vjedhura, policia arreston 21-vjeçarin e rrezikshëm

Një 21-vjeçar me precedent të mëparshëm penal, është arrestuar në flagrancë. I riu qarkullonte me automjet me targa të vjedhura, dhe mbante armë zjarri...

Finalizohet operacioni ‘blic’, kapet për 4 minuta i riu nga Shijaku

Uniformat blu kanë bërë të mundur arrestimin e një 34-vjeçari të shpallur në kërkim. Në sajë të operacionit të koduar “Stadiumi”, është prangosur shtetasi...

“Këtë javë çelen fondet e dëmshpërblimit”, Rama dhe Ahmetaj vizitë në Shijak

Kryeministri Edi Rama bashkë me ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj dhe ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka kanë vizituar sot Shijakun, ku ushtria është angazhuar...

Ja kush është 28-vjeçari që mbeti i plagosur në Shijak

Së fundmi disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në Shijak, në zonën e stadiumit. Policia raporton se në rrethana ende të paqarta ka...

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...

Të fundit

Rekord viktimash nga Covid-19 në vend, spitalet të tejmbushur

Shqipëria regjistron sërish shifra të larta sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se...

Covid 4 gati për pacientët, Manastirliu: Kush është patriot, zbaton rregullat

Spitali Covid 4, i pozicionuar në autostradën Tiranë-Durrës, është gati për t’u hapur sapo të ezaurohen kapacitetet në tre spitalet COVID. Ministrja e Shëndetësisë dhe...

Osmani: BE-ja të kërkojë ndryshimin e Kushtetutës nga Serbia, jo nga Kosova

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani i ka thënë shefit të zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Szunyog se, për...

”Numrin ma dha miku ynë, Vuçiç”/ Trajneri serb zbulon mesazhin e Ramës

Trajneri serb, Sinisha Mihajloviç ka publikuar së fundmi librin e tij autobiografik dhe mes kujtimeve të hedhura aty, ka zbardhur të plotë edhe mesazhin...

Ndarja nga jeta e ish-zv.kryeministrit, familjarët: Ambulanca s’kishte oksigjen

Është përcjellë sot për në banesën e fundit ish-zëvendëskryeministri Bashkim Kopliku, i cili ndërroi jetë një ditë më parë, pasi ishte infektuar me Covid-19. Ceremonia...