E shtunë, 27 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

rryshfet

“Të hënksha m**in, më jep pak ujë”, Tirja mbetet pas hekurave

Gjykata penale e Tiranës ka rrëzuar kërkesën e Tire Alldervishit për zëvendësim të masës së sigurisë nga "arrest në burg", në një masë më...

Dëshmi rrëqethëse: Lashë mbi 4 mijë euro në Sanatorium, babain e lanë pa bukë

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo tregoi...

Shoqata e Infermierëve: Të përlyerit në korrupsion duhet të bëhen shembuj

Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë, ka reaguar në lidhje me skandalin e ndodhur tek Covid 2, ku një sanitare zhvati një qytetare duke u...

Gjykata e Tiranës lë në burg sanitaren që u hoq si infermiere

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Tire Alldervishin, sanitaren që u hoq si infermiere për të përfituar para nga një qytetare, e cila...

Skandali/ Tirja shfaqet ‘e penduar’, avokati e braktis në minutat e fundit

Sanitarja e "Shefqet Ndroqit" që u hoq si infermiere dhe i mori vajzës së një pacienteje me COVID 8 mln lekë, ka dalë sot...

Ryshfeti i sanitares/Spitali: Të befasuar nga veprimi çnjerëzor

Spitali Universitar “Shefqet Ndroqi”, i cili prej muajsh shërben si Covid-2, ka reaguar pas skandalit ku një sanitare kishte marrë 8 milionë lekë. Sanitarja...

Merrte para për provime, pranga pedagogut në Korçë dhe sekserit

Pedagogu i Fakultetit të Shkencave Sociale në Universitetin ‘Fan Noli’, Alket Dino, është arrestuar pasi ka përfituar shuma monetare në këmbim të dhënies së...

“S’ka më bakshishe e zvarritje”, Rama prezanton revolucionin në Hipoteka

Rama ka njoftuar se më në fund, dokumenti i pronësisë do të merret vetëm nëpërmjet celularit apo kompjuterit në pak minuta, duke i dhënë...

Plas skandali/ Berisha publikon mesazhin: 8 mijë euro për të mbajtur vendin e punës në shtet

Sali Berisha ka publikuar një denoncim të një qytetari, i cili i shkruan se një person i afërt i tij është detyruar të marrë...

Skandali/ Si paguhen 1 mijë Euro nën dorë tek QSUT (Kamera e fshehtë)

Emisioni “Stop” në Tv Klan ka denoncuar mbrëmjen e sotme se si shërbimi shëndetësor në Qendrën Spitalore Universitare (QSUT) blihet me para në dorë....

Të fundit

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...

Skandali në Berat, Kushi: E pafalshme që persona të tillë të hyjnë në shkollë

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka dënuar skandalin në Berat, sa i takon rikthimit në detyrë të mësuesit të dënuar për pedofili. Ministrja, me...

U rikthye në detyrë, merret vendimi për mësuesin e akuzuar për pedofili

Pas lajmit që bëri bujë në media lidhur me rikthimin e një mësuesi në detyrë, i cili ka qenë i dënuar më parë për...

Mos i besoni politikanit Sali Berisha?!

Nga: Pajtim Bello  Beteja mes Lulzimit dhe Saliut ka hyrë në një fazë të nxehtë. Tonet janë ngritur, gjuha është ashpërsuar dhe zinxhiri i gojëve...

Konkurrenti i “Love Story”: Vajzat duan krudo, janë rritur me trahana e fasule

Andi është një nga konkurrentët e "Love Story", i cili së fundmi ka bërë një prezantim të vetes përmes një klipi. Videoja e tij...