E enjte, 21 Janar, 2021
5 C
Tirana

Gjykata e Tiranës lë në burg sanitaren që u hoq si infermiere

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Tire Alldervishin, sanitaren që u hoq si infermiere për të përfituar para nga një qytetare, e cila kishte të shtruar në spitalin “Shefqet Ndoqi” nënën e saj.

Sanitarja 58-vjeçare e spitalit Covid-2, u vu në pranga një ditë më parë, pas publikimit të disa pamjeve nga emisioni “Stop”, në të cilat duket se ajo ka marrë të paktën 8 milionë lekë të vjetra nga vajza e pacientes, e cila më pas ndërroi jetë.

Nëna e vajzës që ka bërë kallëzim në Prokurori, ishtë shtruar tek COVID-2 më 28 nëntor të vitit që shkoi, dhe ka ndërruar jetë po në këtë spital në datën 25 dhjetor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Mediat ekuadoriane: Si u përpoq bosi shqiptar i drogës të dilte nga burgu

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...