E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

rrefimi

‘Donte Shqipërinë, UEFA s’e lejoi te Kosova’/ Rrëfimi i babait të Granit Xhakës

Zvicra arriti një kualifikim historik, pasi mposhti me anë të penalltive Francën, duke kaluar në fazën çerekfinale të ''Euro 2020''. Njeriu i ndeshjes, u...

“Amantia nuk ka qëndruar në intubim”/ Rrëfimi i motrës së 21-vjeçares që ndërroi jetë nga virusi

Më 15 korrik, Ministria e Shëndetësisë raportoi se mes viktimave të Covid-19, në vendin tonë ishte edhe një 21-vjeçare, e quajtur Amantia. Por pavarësisht deklaratës...

“Nuk mund të lëvizja”, rrëfimi i pacientit të parë që u shërua nga coronavirusi

Pacienti i parë që është këndellur nga coronavirusi, 23-vjeçari Wuhan, ka zbuluar se si është dukur procesi i shërimit dhe cilat janë simptomat e...

Rrëfimi/ Si e rindërtova jetën dhe shtëpinë time pas tërmetit fatkeq

E mpirë dhe e çorientuar, unë zbrita shkallët e zbrita në parkingun e ndërtesës së zyrës sime në Meksikë. Ishte mëngjesi i së martës,...

“Kam pirë lëngun vdekjeprurës”, Agron Tufa publikon rrëfimin e tmerrshëm të vërtetë

Publikuar nga Agron Tufa NJË RRËFIM I TMERRSHËM I VËRTETË Agron Canaj, një inxhinjer elektrik me interesa për librat, një mesnatë tetori 1974 arrestohet nga Sigurimi,...

Rrëfimi tronditës i gruas: Të lutem mos më vrit të shoh edhe njëherë djalin

Sot në emisionin “Me Zemër të Hapur” në News 24 është rrëfyer nëna e tre fëmijëve, e cila aktualisht thotë se i rrezikohet jeta....

Rrëfimi prekës i gazetares shqiptare: Nëna më braktisi, isha pranë vdekjes

Saranda Hoda e njohur për publikun si Sasa, është gazetarja nga Kosova, e cila dy vite më parë ishte në luftë për jetën. Ajo...

Loja “top e kamë”, rrëfimi i ish-studentit: Kush e solli për herë të parë futbollin në Shqipëri?

Nga Kreshnik KUÇAJ/ Për herë të parë në Shqipëri, futbolli u luajt në vitet 1908-1909 në Shkodër. Revista Leka e vitit 1934 i kushton...

Rrëfimi tronditës: Ushtarët serbë më dhunuan para syve të babait

Në javën e fundit, njëra nga temat më të përfolura në Kosovë, ishte përdhunimi i grave gjatë luftës së fundit në Kosovë. Kjo temë,...

Harta/ Rruga më e re e shqiptarëve drejt Britanisë, rrëfimi i të riut që braktisi vendin

Tragetet e bardha dhe blu nga Anglia janë gati të vendosin në portin Esbjerg të Danimarkët. Në një ditë, ata do të kthehen përsëri...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...