E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

Rexhep Taip Erdogan

Edi Rama, me Erdoganin si praktikë dhe me Ataturkun si projekt

Nga: Lorenc Vangjeli Edhe pse vendi do të qeveriset nga Edi Rama, fituesi i këtyre zgjedhjeve është opozita. Socialistët mbeten në të njëjtin nivel votash...

Erdogan: Turqia ka vaksina të mjaftueshme kundër Covid-19

Turqia aktualisht ka mjaft vaksina kundër COVID-19 dhe nuk priten vështirësi në furnizime, tha presidenti Rexhep Taip Erdogan, shkruan Anadolu Agency. Përveç furnizimeve aktuale dhe...

Rama ‘xhiro’ nga Makroni te Erdogan/ Ngjela: Të gjithë janë afër fundit të tyre

Avokati i njohur, Spartak Ngjela ka ngritur dyshimet mbi udhëtimin e papritur të kryeministrit Edi Rama drejt Francës dhe më pas në Turqi. Në analizën...

Babaramo: Erdogan ka hapur thesin dhe po financon fushatën e Ramës

Gazetari Ilir Babaramo ka deklaruar se Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka hapur thesin dhe po financon fushatën e kryeministrit Edi Rama. I ftuar...

Rama vizitë në Turqi, takim me Erdogan për sigurimin e vaksinave anti-covid

Kryeministri Edi Rama është nisur drejt Turqisë, ku do të zhvillojë një takim me Presidentin Rexhep Tajip Erdogan. Mësohet se qëllimi i vizitës së kreut...

Turqi: Publikohet harta e Perandorisë Osmane me Shqipërinë dhe Kosovën brenda

Revista satirike turke, Misvakka publikuar një hartë, e cila shkaktoi mjaft reagime në vendet e Ballkanit dhe Lindjes së Mesme. Harta përfshin si pjesë të...

Erdogani duhet të zgjedhë njëherë e mirë midis Perëndimit dhe Lindjes

Nga: Metin Gurcan “Al Monitor” Në një hark kohor 5-ditor gjatë javës së kaluar, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dha dy mesazhe diametralisht të kundërta...

Erdogan: Turqia do t’i kthehet gradualisht jetës normale nga marsi

Turqia do t’i kthehet gradualisht jetës normale nga provinca në provincë nga muaji mars, ka thënë presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan të mërkurën, duke...

Grekët sfidojnë Erdoganin: Askush nuk mund ta mohojë fuqinë tonë

Deklarata e presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan kundër kryeministrit të Greqisë, Kyriakos  Mitsotakis ngre pikëpyetje në Athinë, në një kohë kur në Turqi...

Erdogan paralajmëron Mitsotakis: Mos më sfido mua, njih kufijtë e tu

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, iu drejtua partive politike në Turqi mbi miratimin e një kushtetute të re. Gjatë fjalës së tij, Erdogan tha nuk...

Të fundit

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...