E diel, 16 Janar, 2022
15.5 C
Tirana

Babaramo: Erdogan ka hapur thesin dhe po financon fushatën e Ramës

Gazetari Ilir Babaramo ka deklaruar se Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka hapur thesin dhe po financon fushatën e kryeministrit Edi Rama.

I ftuar në emisionin Open, Babaramo, teksa komentonte vizitën e Ramës në Francë, tha se i vetmi faktor që po lobon në Shqipëri është Erdogan.

Ilir Babaramo: “Drekën në Elize e shoh si kortize lobimi. Në faqen e Elizesë, nuk pashë asgjë që ta besoj Ramën, thjesht anoncuan bisedën e Macron dhe asgjë më shumë. Gjithë kjo histori është kthim kortezie. Asnjë fuqi e rëndësishme ose e parëndësishme është e përfshirë në zgjedhjet në Shqipëri, të gjitha janë indiferente si për opozitën, ashtu dhe për pozitën. I vetmi faktor që po lobon në Shqipëri është Erdogan, i cili ka hapur qesen dhe po financon fushatën e Ramës. Ky është modeli i partnerit tonë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...