E premte, 7 Maj, 2021
24 C
Tirana

Etiketa

financim

Babaramo: Erdogan ka hapur thesin dhe po financon fushatën e Ramës

Gazetari Ilir Babaramo ka deklaruar se Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka hapur thesin dhe po financon fushatën e kryeministrit Edi Rama. I ftuar...

BE financon me 35,5 milionë euro rindërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës

Bashkimi Evropian ka financuar 35,5 milionë euro për rindërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës. Sipas BE, ky financim do të nxisë bizneset në dy qytetet më të...

Bill Gates: Nëse funksionon vaksina e Oksfordit, do ta financoj

Bashkëthemeluesi i Microsoft, Bill Gates, përgjatë një prononcimi për “Times” deklaroi se do të financojë vaksinën e Oksfordit nëse ajo funksionon. Gates ka përmendur specifikisht...

KE financim deri në 100 mijë euro për gratë inovatore, edhe në Shqipëri

Komisioni Evropian, në kuadër të nisjes së edicionit të shtatë të Çmimeve të BE-së për Gratë inovatore, në fusha shkencore, ka bërë me dije...

Pas skandalit për marrëveshje okulte me Rusinë, nis hetimi për zv/kryeministrin italian

Prokurorët në Milano kanë nisur një investigim mbi akuza të mundshme të korrupsionit ndërkombëtarë. Kjo pasi u publikuan audio ku përfaqësues të partisë Lidhja...

Donald Lu, shqiptarëve: Nuk ofrojmë financim për Sorosin

Organizata “Judicial Watch”, në një njoftim të botuar të mërkurën, akuzon Departamentin e Shtetit se ka ndihmuar me fonde organizatat e filantropistit Xhorxh Soros...

Transformimi i “Qendrës së Traumës”/Tritan Shehu: Financim i italianëve, Rama as nuk i falënderoi

Deputeti i  Partisë Demokratike, Tritan Shehu flet për detyrimet e qeverisë Rama ndaj “Qendrës së Traumës”. Përmes një postimi në rrjetin social në “Facebook”,...

Maqedonasit i kërkojnë qeverisë të rrisë buxhetin për mjedisin

Analizat e organizatave joqeveritare, të cilat në fokus kanë kujdesin ndaj ambientit jetësor, kanë nxjerrë në pah se Maqedonia si shtet, për të plotësuar...

Të fundit

Fushata e vaksinimit dhe fshehja e të vdekurve në Serbi

Mediat gjermane publikojnë të dhëna interesante për vaksinimin, por edhe shokuese për heshtjen e numrit të të vdekurve në Serbi. Serbia hesht për shifrën...

Dermatologia: Ja rreziqet e sëmundjeve të lëkurës nga ekspozimi në diell

Në Pavijonin e Dermatologjisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, por edhe në shumë klinika dermatologjie, janë shtuar pacientët që kanë probleme kronike me...

LSI fillon ankimimet për 25 prillin/ Kryemadhi: E vërteta, brenda tek kutitë

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u fituan nga Partia Socialiste, e cila siguroi 74 mandate dhe do të qeverisë sërish e vetme në 4...

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...