E shtunë, 30 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

revolucion

Një gjobë e re për revolucionin e dështuar

Nga Mero Baze Ilir Meta, ka reaguar në lidhje me raportin e publikuar nga kompania “Fitch Ratings”,  e cila e ka renditur këto ditë Shqipërinë,...

Rama jep lajmin e madh, ja çfarë do ndodhë nga 1 janari

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar me anë të një postimi në Facebook, se nga data 1 janar 2020 do të ofrohen 472 shërbime me...

‘Rama premton revolucion’/ Mirupafshim sporteleve dhe varavingove institucionale

“Që nga viti i ardhshëm, pjesa më e madhe e shërbimeve do të jetë on-line”. Ky është premtimi i Kryeministrit Edi Rama, në mbledhjen...

Revolucion te Skënderbeu, mbrojtja e ndryshuar plotësisht. Zbulohet plani i korçarëve

Skënderbeu ndryshon komplet “fytyrë” për këtë sezon. Një ekip totalisht i riformatuar dhe i ndryshuar, në shumë pjesë të sezonit të kaluar, është vënë...

“Shpërbërja e Shqipërisë”/ Ngjela paralajmëron Ramën: Mbaje vath në vesh…

Avokati Spartak Ngjela shprehet se ish-kryeministri Sali Berisha dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha janë përpjekur të bënin revolucion për të shpërbërë Shqipërinë. Përmes një...

Juventusi do të bëjë revolucion, 5 lojtarë të formacionit drejt largimit

Pavarësisht investimeve dhe dominimit në Itali, Juventusi edhe këtë vit ka dështuar në Champions League. Tashmë duket se ka ardhur koha që bardhezinjtë të...

“Nuk ka nevojë për revolucion”, Patozi tregon ndryshimin e Shqipërisë me zgjedhjet në Sllovaki

Ish-kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Astrit Patozi ka treguar se ku ndryshon rasti i Shqipërisë me zgjedhjet në Sllovaki. Me anë të një...

Fitorja detyrim ndaj Andorrës, Bulku bën “revolucion” në formacionin kuqezi

Shqipëria do të ndeshet në mbrëmje në transfertë me Andorrën. Fitorja është detyrim. S’duhet harruar se pavarësisht të gjithë probleme ka pasur, përballë do...

“Dua tu them italianëve se nuk ka revolucion”, Rama për ‘Tg2’: Opozita mbrapa me sondazhet

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për ‘TG2 Post’ akuzoi opozitën se po krijon një krizë artificiale në vend. Rama u shpreh se opozita...

Pasimi që habiti botën e futbollit, klasi i Fabregas sjell revolucion (Video)

Cesc Fabregas ka vërtetuar edhe njëherë se klasi që zotëron në futboll është i një niveli të jashtëzakonshëm, ndërsa tani ka sjellë një revolucion...

Të fundit

“Asnjë lëshim”, përfaqësuesi i opozitës jep sinjalet para mbledhjes së Këshillit Politik

Teksa pritet që për pak orë të mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesi i LSI në këtë tryezë, Petrit Vasili, ka dhënë mesazhe...

Pjesë e organizatës kriminale, kapet 29-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Nga ana e policisë është kapur një 29-vjeçar, me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Shtetasi me inicialet V. Gj., 29 vjeç, banues në Spathar, Vau...

E diela me apo pa makina? Policia e Shtetit dhe Rama japin versione të ndryshme

Kryeministri Rama dhe Policia e Shtetit kanë një përplasje lidhur me vendimet që kanë ndërmarrë, referuar masave ndaj pandemisë. Policia bie ndesh me atë çfarë...

“Brenda 5 qershorit i hedhim në llogari”/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Rama ka bërë me dije se pas 5 qershorit, punonjësve do t’u hidhen në llogari pagat e luftës edhe për ata që nuk...

Historia rrënqethëse/ Prindërit i braktisën, me zemër të thyer dy jetimët luten për ndihme

Ky është Arbjani dhe kjo është Albjona. Janë 13 dhe 11 vjeç, të sjellshëm, të zgjuar por shpirtin e kanë të vrarë. Babai i...
WhatsApp KONTAKTO TT