E enjte, 4 Qershor, 2020
24 C
Tirana

“Shpërbërja e Shqipërisë”/ Ngjela paralajmëron Ramën: Mbaje vath në vesh…

Më të lexuarat

“Do të takohemi sërish nesër”, Yuri Kim flet pas konsultimeve me Këshillin Politik

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka reaguar për mediat në lidhje me konsultimet e kryera me anëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Ambasadorja tha...

Pagat e Luftës, Rama: Një lajm i mirë

Kryeministri Edi Rama sapo ka ndarë një mesazh me qytetarët lidhur me Pagat e Luftës. Kreu i Qeverisë njofton se ka kaluar 30 mijëshin numri...

“Hajn!” Incident gjatë fjalimit të Thaçit, arrestohet një qytetar

Pak më herët, gjatë fjalimit të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi në oborrin e Kuvendit, ndodhi një incident. Një qytetar filloi të ulëriste kundrejt Presidentit...

Bylykbashi dhe Vasili bëjnë lëvizjen e radhës

Përfaqësuesit e opozitës, u janë drejtuar selisë blu pak çaste më parë. Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili do të mbajnë një takim me kryedemokratin...

VIDEO/ Pyetja e gazetarit lë pa fjalë për 20 sekonda kryeministrin kanadez

Së fundmi është bërë virale një video, ku shfaqet kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau, i cili qëndron më shumë se 20 sekonda pa iu...

Roja 65-vjeçar abuzoi me të miturën, shkarkohet drejtori i shkollës

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Babrru të Kamzës, ku 65-vjeçari Abaz Doku abuzoi seksualisht me një të mitur (15 vjeç), ka tronditur mbarë...

“Do t’i dalim zot këtij vendi”, Hoti flet për herë të parë si kryeministër

Pas seancës së jashtëzakonshme, kryeministri i ri, Avdullah Hoti, ka thënë se në Kuvend e presin nisma të reja ligjore dhe plot punë. Prioritet...

Shembja e TK/ Rama: Pseudoteatri ishte shpikje e fantazisë politike

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook shprehet se Teatri Kombëtar ishte shpikje e fantazisë politike. Gjithashtu, Kreu i Qeverisë e cilësoi...

EMRI/ Hapi zjarr ndaj policisë, efektivët me snajpera rrethojnë banesën në Kamëz

Një person është vetëdorëzuar në polici, pasi hapi zjarr ndaj uniformave blu. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5., i ishin drejtuar banesës së...

35 fotot që tregojnë anën tjetër të protestës për George Floyd

Prej 8 ditësh tashmë, protesta të shumta kanë shpërthyer në të gjithë SHBA për vdekjen e George Floyd. Qytetet po imponojnë shtetrrethime dhe shtetet...

Avokati Spartak Ngjela shprehet se ish-kryeministri Sali Berisha dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha janë përpjekur të bënin revolucion për të shpërbërë Shqipërinë.

Përmes një postimi në “Facebook”, Ngjela shkruan se shqiptarët ndihen të tradhtuar nga kjo klasë politike, ndërsa nuk la pa përmendur se gjithçka po monitorohet nga ekspertët ndërkombëtarë që, sipas tij drejtojnë korpuset qëndrorë të policisë shqiptare sot.

“Por, kurrë nuk mund ta arrijnë dot shpërbërjen e Shqipërisë. Gjithçka është e siguruar dhe e deklaruar. Mbaje vath në vesh këtë, Rama, ti shitës territoresh shqiptarë.

Nëse Basha vijon protestat me Molotov, shteti duhet të jetë në këmbë. Policia duhet të jetë e blinduar, dhe hedhësit e Molotovëve duhen arrestuar në vend”, tha Ngjela.

Postimi i plotë:

Çfarë do të ndodhë tani?

Basha dhe Saliu nuk e bënë dot revolucionin për të shpërbërë Shqipërinë.

Rama nuk e përfitoi dot as ai përfitimin e shpërbërjes së Shqipërisë për të shpëtuar gjënë dhe paratë e fituara në korrupsion.
Kurse shqiptarët ndihen të tradhëtuar nga një klasë politike që po kërkon të varrosë Shqipërinë për të shpëtuar burgun nga korrupsioni, dhe gjënë e vjedhur gjithashtu, në këta 20 vjetët e fundit.

l.
Ku keni parë ju në botë policë të kërcënuar me granata Molotov, dhe një kryeministër që i lë policët e vet në mëshirë të fatit dhe të pambrojtur, sepse ky ka marrëveshje të fshehtë me hordhitë që duan të shpërbëjnë Shqipërinë?!!

Por, kurrë nuk mund ta arrijnë dot shpërbërjen e Shqipërisë. Gjithçka është e siguruar dhe e deklaruar. Mbaje vath në vesh këtë, Rama, ti shitës territoresh shqiptarë.

Nëse Basha vijon protestat me Molotov, shteti duhet të jetë në këmbë. Policia duhet të jetë e blinduar, dhe hedhësit e Molotovëve duhen arrestuar në vend.
Polici e fuqishme, shtet i fuqishëm – kjo është aksiomë e shtetit modern. Qytetarët duan qetësinë, kurse të korruptuarit Rama, Basha, duan anarkinë.
Nuk e arrijnë dot. Rama ka frikë të dalë hapur, dhe nuk ka çfarë ndihme t’i japë më anarkisë, sepse shqiptarët e panë goditjen e rëndë që mori protesta e fundit para Sallës së Kuvendit, që solli një shpartallim tërësor të hordhive. Ky duhet të jetë qëndrimi, i cili u mor pa e përfillur gjuhën qesharake të kryeministrit Rama, i cili lejoi që të goditej me Molotov ndërtesa e Kryeministrisë.

Lexo edhe :   Bllokimi i kufirit me Kosovën/ Reagon Rama
Lexo edhe :   Rama flet për Zgjedhoren: Ndërkombëtarët e dinë çfarë ka ndodhur, kanë qenë dëshmitarë

ll.

Korrupsioni qeveritar shqiptar lodhet kot. As gjë nuk bëjnë dot. Gjithçka po monitorohet nga ekspertët ndërkombëtarë që drejtojnë korpuset qëndrorë të policisë shqiptare sot.

Asgjë nuk mund të ndodhë. Krerët e Partisë Demokratike po shpërbëjnë partinë e tyre për të shpëtuar veten nga akuza për korrupsion. Asgjë nuk bëjnë dot. Por a e kuptojnë dot këtë?

Nuk i lë frika ndaj akuzës për korrupsion që do t’iu vijë nga SPAK.

Po SPAK- u kur do të vijë?

Shumë shpejt. Por shteti duhet të jetë i fortë sepse arrestet e figurave të larta politike në të dy krahët e politikës, do sjellin tension. Madje tensioni ka filluar.
Por, në këtë kohë të trazuar, politika amerikane duhet t’i dënoncojë të dy krahët e politikës së korruptuar shqiptare, kurse policinë shqiptare duhet ta drejtojnë domosdoshmërisht ekspertët ndërkombëtarë që janë instaluar në korpuset qëndrorë të policisë shqiptare. Kryeministri aktual shqiptar duhet lënë si xhep fallso.
Dhe kështu do të bëhet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reforma Zgjedhore, Soreca thërret në zyrë ambasadorët

Ditën e sotme, Ambasadori i BE-së Luigi Soreca ka thirrur në zyrën e tij Ambasadoren e SHBA Yuri Kim, ambasadorin britanik, Duncan Norman, si...

Tirana ‘vatër e nxehtë’ e COVID-19, infektohen 3 mjekë të tjerë

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 13 raste të reja me koronavirus, 11 prej të cilave në qytetin e Tiranës. Mes të infektuarve...

E dëmtoi tërmeti/ Pritet të hidhet në erë pallati 6 katësh

IKMT do të hedhë në erë me shpërthim të kontrolluar një pallat 6 katësh në Durrës. Pallati i dëmtuar gjatë tërmetit të 26 nëntorit, do...

Goditet grupi i trafikantëve, 11 të arrestuar në Itali dhe Shqipëri

11 persona, 2 prej të cilëve në Shqipëri, kanë përfunduar në pranga pas një operacioni të përbashkët të policisë shqiptare dhe asaj italiane. Raportohet se...

Ulen ndjeshëm rastet e të infektuarve në vend/ Ja si paraqitet situata 24 orët e fundit

13 raste të reja të prekur me COVID-19 janë identifikuar në 24 orët e fundit. Me të dhënat e fundit, Ministria e Shëndetësisë njoftoi...
WhatsApp KONTAKTO TT