E mërkurë, 15 Korrik, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

Spartak Ngjela

Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet

Nga Spartak Ngjela Duhet të bëhemi të ndërgjegjshëm për një gjë: Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet. Vetëm ky bashkim i nxjerr shqipëtarët...

Listat e hapura, moment progresiv për qarkullimin e elitave

Nga Spartak Ngjela  l. Kthimi i Ramës në kërkesën për listat e hapura është moment progresiv, në funksion të qarkullimit të elitave në Shqipëri. Ligji elektoral i...

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Ngjela tregon se çfarë fshihet pas shkarkimit të Vjosa Osmanit

Avokati i njohur, Spartak Ngjela ka reaguar lidhur me shkarkimin e Vjosa Osmanit nga posti i nënkryetares dhe anëtares së kryesisë së LDK-së. Përmes një...

Çfarë qëndron pas shkarkimit të Fatmira Hajdarit? Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e forta

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Apelit Tiranë, Fatmira Hajdarin. Ky vendim u mor për shkak se...

“SPAK do prishë lojën”/ Ngjela: Nuk ka garë për vota, por garë mes dy bandash për manipulim

Avokati i njohur, Spartak Ngjela ka komentuar situatën politike në vend dhe ngecjen e Reformës Zgjedhore. I ftuar në emisionin “Top Talk” në Top Channel,...

“Meta është nën panik”/ Ngjela: Ndihet i kërcënuar nga politika amerikane

Avokati i njohur Spartak Ngjela shprehet se presidenti Meta është nën panik. Përmes një postimi në Facebook, Ngjela sqaron se ky panik i presidentit...

Ngjela paralajmëron lëvizjen që do nxjerrë zbuluar ‘kokat’ e politikës shqiptare

Avokati Spartak Ngjela, është shprehur se palët politike nuk kanë mundësi të sabotojnë Reformën në Drejtësi, pasi pas kësaj reforme është interesi amerikan. Në...

A po bie besimi i shoqërisë shqiptare te Reforma në Drejtësi

Na duhet të theksojmë se Reforma në Drejtësi nuk është një temë apo një objekt popullor; ajo është një moment profesional dhe njëherësh edhe...

Ngjela shton shpresat: Sipas studimeve, data 15 maj frenon virusin

Avokati Spartak Ngjela u shpreh se Rama po i heq kufizimit, pasi do të ndihmojë turizmin. Në një intervistë për "Ora News", ai tha...

Të fundit

Dyshohet për një tjetër viktimë nga koronavirusi në Shqipëri

Një tjetër person raportohet të ketë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri. Sipas BalkanWeb, bëhet fjalë për një 42-vjeçar, trupi i të cilit është transportuar...

Aksident i trefishtë në Fushë-Krujë, lëndohen dy nga drejtuesit e mjeteve

Një aksident i trefishtë raportohet të ketë ndodhur disa minuta më parë në aksin Fushë Krujë-Kamzë. Bëhet me dije se përplasja e tre makinave ka...

Stabilizohet Paundi, humbet mbi një pikë brenda natës Dollari

Kjo e mërkurë ka shënuar një rritje të lehtë të vlerës për monedhën evropiane e cila blihet sot me 123.9 lekë dhe shitet me 124.4 lekë krahasuar me...

“Populli është mërzitur me opozitën”/ Rama: Basha të bëhet gati për humbjen e radhës

Kryeministri Edi Rama tha se nëse Basha mendon se mund të vijë në pushtet me formula që nuk kalojnë nga rruga e qytetarëve, atëherë...

Protestuesit shfaqin foto të masakrave të kryera nga serbët para Hagës

Një numër i madh njerëzish kanë qëndruar sot para Dhomave të Specializuara në Hagë, në mbështetje të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Ata kanë kënduar...