E shtunë, 4 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

Shqipërinë

Britania e Madhe hap kufijtë me 57 vende, por jo me Shqipërinë

Britania e Madhe ka publikuar sot listën me 57 vendet me të cilat ka hapur kufijtë, por Shqipëria nuk është një nga ato. Kjo do...

Greqia nuk do të hapë kufijtë tokësorë me Shqipërinë

Zv.ministri grek i Mbrojtjes Civile, Nikos Hardalias bën me dije se Greqia nuk do ta hapë kufirin tokësor me Shqipërinë, më datë 1 korrik...

Lufta që ia dorëzoi Shqipërinë komunizmit dhe llasticat me Twitter të pandemisë

Nga Lorenc Vangjeli Njerëzimi rrallë ka pasur fat më tragjik se gjatë viteve të egra të Luftës së Dytë Botërore. Dhjetëra miliona jetë u ndërprenë...

VIDEO/ Lombardia falënderon vendet që i erdhën në ndihmë, mes tyre edhe Shqipëria

Rajoni i Lombardisë është vendi më i prekur nga koronavirusi në Itali, duke shënuar me mijëra viktima. Shumë vende nga Evropa dhe jo vetëm i...

BE 1.5 milionë euro për Shqipërinë, përfitojnë 12 bashki

BE ka akorduar një fond prej 1.5 milionë eurosh për nxitjen e punësimit në Shqipëri dhe ofrimin e shërbimeve më të mira për qytetarët. Përfituese...

Irani kërcënoi Shqipërinë, qytetarët:Amerika “baba” i botës, i kap mizat në ajër

Vrasja e ish-gjeneralit Qasem Soleimanit thelloi tensionet mes Iranit dhe Amerikës. Ai u vra në datën 3 janar, nga një sulm ajror i SHBA-së,...

Vajza e Behgjet Pacollit ndjek shembullin e babait, ja ndihma për Shqipërinë

Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli ishte ndër të parët që dhuroi shumën e 1 milion eurove për të...

Zemra e Kosovës pikon gjak për vuajtjet e Shqipërisë

Nga Jeta Krasniqi Shumë jetë të humbura la pas tërmeti që goditi Shqipërinë. La pas shumë njerëz të dëshpëruar, të cilët në qiell të hapur,...

Kongresmeni amerikan Engel: Do të bëj gjithçka për të ndihmuar Shqipërinë

Kongresmeni amerikan Eliot Engel paralajmëron kundër idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhëniet...

Letër nga një europian i frustruar

Nga Sokol Balla E fus këtë letër në një shishe dhe po e hedh në detin Adriatik. Eshtë kufiri ynë detar me Europën por ska...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...