E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

reforma ne drejtesi

Opozita e ka hallin vetëm tek Reforma në Drejtësi

Nga: Alfred Peza Në çdo hap që hedhin, në çdo nisëm që përfshihen, në çdo tryezë që ulen, në çdo diskutim që bëjnë opozitarët tanë,...

Rudina Hajdari ka të ardhme në politikë?, Ngjela ‘godet’ sërish

Avokati Spartak Ngjela ka qenë i ftuar në studion e “ABC News”, për të folur për Reformën në Drejtësi, por dhe ndryshimin e sistemit...

Zgjedhja e kreut të SPAK/ Soreca: Ditë e rëndësishme për drejtësinë

Zgjedhja e kreut të SPAK është përshëndetur edhe nga ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca. Me anë të një postimi në rrjetet sociale,...

“Koha e të fortëve ka mbaruar”/ Kryemadhi përshëndet ngritjen e SPAK

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka folur rreth ngritjes së SPAK dhe betimit të 8 anëtarëve të këtij institucioni. Përmes një postimi në Facebook, Kryemadhi...

Ballanca tregon sa vite do duhen për të parë rezultatet e Reformës në Drejtësi

Avokatja e Popullit Erinda Ballanca e konsideron sistemin në drejtësi të “paralizuar”, edhe pse kanë kaluar tre vite nga miratimi i paketës së ndryshimeve....

Presidenca paralajmëron sërish Dvoranin: Ruaj qetësinë dhe mblidh mendjen

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani iu përgjigj pak më parë presidentit Ilir Meta, pas deklaratave të bëra ndaj tij. Ndërsa...

“Revolucioni” kundër Reformës në Drejtësi përfundoi në protesta

Nga: Mero Baze Ish- deputetët e opozitës dhe zyrtarë të lartë të PD, janë ftuar të marrin pjesë në seancën gjyqësore ndaj ish- deputetit Ervin...

Zëri i Amerikës: Olsian Çela mori mbështetjen e 101 deputetëve

Në Shqipëri, Parlamenti zgjodhi sot prokurorin e ri të Përgjithshëm, duke votuar në mbështetje të kandidatit Olsian Çela. Menjëherë pas votimit, z. Çela bëri...

Bashkimi Europian përshëndet zgjedhjen e kryeprokurorit të ri

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ka përcjellë reagimin e tij në lidhje me zgjedhjen e Olsjan Çelës si kryeprokuror. Në një reagim në...

“BE eksperimentoi në kurriz të shqiptarëve”/ Vasili i “ashpër” me ndërkombëtarët

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka hedhur akuza ndaj delegacionit të BE-së në Tiranë, sa i përket Vettingut dhe Reformës në Drejtësi. Përmes një postimi në...

Të fundit

Macron paralajmëron qytetarët francezë se do të ketë sulme ndaj tyre

Pas sulmit islamik në Nicë i cili shkaktoi tre të vdekur, Franca ka paralajmëruar qytetarët e saj në të gjithë botën për sulme të mundshme...

Mbi 9 milionë raste me COVID-19 në ShBA

Shtetet e Bashkuara prijnë për nga numri i rasteve me COVID-19 në botë me rreth 9 milionë të infektuar. Ndërkohë të dhënat tregojnë se...

Tërmeti në Turqi, shënohet viktima e parë shqiptare

Është shënuar viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo ka deklaruar se viktima është...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...