E martë, 29 Shtator, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

reforma ne drejtesi

Në kërkim të vaksinave

Nga: Sokol Balla Shqipërisë i duhen vaksinat. I duhen sigurisht për pandeminë, dhe qeveria thotë se do të na i sigurojë ato ndoshta brenda muajit...

Reforma në Drejtësi me “hapat e breshkës”, angazhimet po realizohen me vështirësi

Puna në institucionet kryesore të drejtësisë është paralizuar prej vitesh për shkak të një reforme që po zgjatet përtej çdo parashikimi. Ministria e Drejtësisë, në...

22 urdhërarrestet nga SPAK, Yuri Kim lëshon paralajmërimin e fortë

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka reaguar lidhur me urdhër-arrestet për dosjen 339. Me anë të një postimi në Twitter, diplomatja amerikane shprehet se SPAK...

Soreca: Duhen magjistratë të rinj që rezistojnë nga ndërhyrjet politike

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, nëpërmjet një postimi në Twitter ka theksuar se duhet të vijojë zbatimi i Reformës në Drejtësi. Kryediplomati evropian nënvizon...

Fatmir Xhafaj reagon pas deklaratës së Yuri Kim

Deputeti socialist, Fatmir Xhafaj ka reaguar lidhur me deklaratën e ambasadores së SHBA-ve, Yuri Kim. Xhafaj ka shpërndarë në Twitter mesazhin e ambasadores, e cila...

Kur do kapen peshqit e mëdhenj? Ambasadorja Yuri Kim paralajmëron ndryshimin e madh

Ambasadorja Yuri Kim paralajmëron se nuk do të heqë dorë nga Reforma në Drejtësi. Në një intervistë në 'A2', ajo i mëshoi fort faktit...

‘Godet’ Kim Mehmeti: Rilindasit do heqin plisin, tangat do i bëjnë veshje kombëtare

Publicisti i njohur Kim Mehmeti, ka analizuar zhvillimet që kanë ndodhur këto ditë. Në emisionin “Këndi i Kimit”, në Syri TV, Mehmeti tha se...

A është keqinformuar ambasadorja e SHBA për drejtësinë? Përgjigjet Meta

Pak muaj më parë, presidenti Meta tha se ish-ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu i kishte kërkuar ndjesë se ishte i keqinformuar sa i përket...

Meta sqaron platformën me 14 pika dhe çfarë ka biseduar me ambasadoren Yuri Kim

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, sqaron platformën e tij me 14 pika për realizimin e Reformës në Drejtësi dhe integrimin e Shqipërisë në BE. Në...

Alibeaj: Mazhoranca, e vetmja palë që do të shkelmojë Reformën në Drejtësi

Ish-ministri i Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj ka komentuar deklaratat e ambasadores amerikane, Yuri Kim, lidhur me Reformën në Drejtësi. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24,...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...