E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

reforma ne drejtesi

Reforma në Drejtësi/Ambasadori italian: Çuarja e saj përpara, kusht i rëndësishëm për integrimin

Lidhur me debatin për Reformën në Drejtësi ka reaguar edhe ambasadori italian në Tiranë, Fabrizio Bucci. Përmes një postimi në Facebook, Bucci shprehet se fakti që...

“Stop lojërat me Reformën në Drejtësi”, Meta i jep përgjigjen e prerë ambasadores Yuri Kim

Presidenti Meta i është përgjigjur qëndrimit të ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, e cila u shpreh se është e shqetësuar për lojërat...

Kim ngriti shqetësimin për sabotimin e reformës në drejtësi/ Reagojnë Basha dhe Soreca

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me shqetësimin e ngritur nga ambasadorja Yuri Kim, se mos ka ndonjë marrëveshje të fshehtë...

Kriza politike, ambasadorja amerikane i shkon Ramës në zyrë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, i ka shkuar Ramës në zyrë. Kjo lëvizje vjen në një kohë kur...

Përpjekja e Ilir Metës për të politizuar KLGJ-në

Nga: Mero Baze Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, i ka kërkuar Këshillit të Lartë Gjyqësor të s’mbrapsë presionet politike që vijnë...

Ambasadorja amerikane: Ka nga ata që nuk e duan Reformën në Drejtësi 

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, mbetet e vendosur lidhur me qëndrimin e SHBA për Reformën në Drejtësi. Ajo pranoi publikisht në një intervistë për "Euronews...

“Qytetarët nuk duhet të presin”, paralajmërimi i SHBA-së për politikanët shqiptarë

Ndërkombëtarët gjithmonë e më tepër i mëshojnë fort faktit për zbatimin e Reformës në Drejtësi. Ata s’janë aspak të lëkundur, e po kështu nuk...

Rama, Reforma në Drejtësi dhe ndërkombëtarët

Nga Spartak Ngjela I- Në qoftë se reforma në drejtësi do të përfundojë duke sjellë me vete një sistem të ri juridik në Shqipëri, shoqëria...

Drejtësia nuk prodhoi, dhe nuk mund të prodhojë dot lajme politike

Nga: Ervis Iljazaj Nëse shikon me kujdes të gjitha ngjarjet e fundit të politikës shqiptare të kohëve të fundit, madje, të viteve të fundit, të...

Akuzat ndaj Gjonajt/ Bushati: Ja pse e sulmojnë ministren

Deputeti Ervin Bushati ka reaguar pas deklaratave të presidentit Meta për ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. I ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24, Bushati...

Të fundit

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...

Aksident në hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan, shikoni si ka përfunduar makina

Një aksident pa pasoja për jetën ka ndodhur në hyrjen e tunelit Tiranë-Elbasan, ku një makinë e tipit “Land Rover” është kthyer përmbys. Policia ndodhet...

Një tjetër rekord, Kosova regjistron shifrën më të lartë të të infektuarve

Kosova ka thyer një tjetër rekord me të infektuarit. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 514 raste të reja me COVID-19. Tre persona...