E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

raciste

Sa raciste është policia gjermane

Pas vdekjes së George Floyd, akuza për racizëm nuk ngrihen vetëm në SHBA. Aktivistë në Gjermani kërkojnë që të shikohet dhuna raciste edhe mes...

Merkeli kritikon qëndrimet raciste të presidentit Trump

Kancelarja gjermane kritikoi ashpër Presidentin e SHBA.-së Donald Trump, për rrëmujën e krijuar me kritikat kundër grave kongresiste të Partisë Demokratike. Trump po e...

Serbët meritojnë keqardhje për komentet raciste të kryeministres së tyre

Nga Gazmend Kapllani, Birn/ “Ajo që më tremb më shumë është se në Kosovë ke të bësh me njerëz irracionalë, populistë nga ata të...

Deklarata raciste e Bërnabiç, serbët 200 vite platforma dhe ide për shfarosjen e shqiptarëve

Deklarata skandaloze raciste e kryeministres serbe, Ana Bërnabiç, para ambasadorit të Bashkimit Evropian në Beograd, se “shqiptarët e Kosovës janë njerëz që vijnë nga...

Skenë e turpshme, lojtari brazilian braktis fushën nga koret raciste (Video)

Racizmi është ndër çështjet më të diskutuara në futboll, edhe në ditët e sotme ka situata nga më të rëndat me përmbajtje racore edhe...

Akuza të rënda: Gjyqtari Sokoli përdori shprehje raciste ndaj Ngo, ku është shoqata?

Tirana pësoi një disfatë të papritur përballë Kastriotit në fushën e këtyre të fundit dhe në fund pati momente tensioni ku u përfshi edhe...

“Turqit janë si qentë e egër”, deputeti grek përjashtohet nga Parlamenti Europian

Deputeti grek, Eleftherios Synadinos është përjashtuar nga Parlamenti Europian pas deklaratës raciste drejtuar turqve. Deputeti grek i partisë “Agimi i Artë”, u shpreh gjatë një...

“Armiku më i madh i Evropës nuk janë myslimanët, por politikat raciste që zbaton”

Shefja e UNESCO-s në Bruksel, Dr. Naciye Selin Senocak, ka theksuar se të rinjtë myslimanë të cilët janë të tjetërsuar dhe janë shpërbërë nga...

“Gjermanët u treguan racistë”, presidenti i Bayernit: Ozil ishte katastrofë

Pritej që Mesut Oyil të jepte sqarime për atë foto të shkrepur disa muaj më parë më presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, por...

Fëmijët risjellin finalen e Botërorit, shpërthejnë kritikat: Vepër raciste (Video)

Videoja ku disa fëmijë kanë realizuar finalen e Botërorit mes Francës dhe Kroacisë, duke risjellë aksionet e golave po bën xhiron e rrjetit. Fëmijën...

Të fundit

Krujë/ 700 të helmuar në Krujë, fekale dhe urinë bagëtish në ujin e pijshëm

Ka shkuar në mbi 700 numri i qytetarëve të helmuar në Krujë, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Situata vijon të mbetet kritike, ndërsa...

Debate në Kuvend/Rushaj: Të diskutojmë për Krujën, Balla: Jo debate kafenesh

Helmimi i qytetarëve në Krujë është kthyer në një "mollë sherri" mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj dhe kreut të grupit...

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....