E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

U shpall e humbur pak ditë më parë, gjendet trupi i pajetë i aktores amerikane

Pesë ditë pasi ishte shpallur e humbur, policia ka gjetur trupin e pajetë të aktores së famshme, Naya Rivera.

Trupi i saj iu gjet në liqenin Piru të Kalifornisë nga ekipet e kërkim-shpëtimit, aty ku edhe u pa për herë të fundit.

Aktorja amerikane u zhduk pak ditë më parë, pasi kishte marrë me qira një varkë për të shëtitur me të birin. Atë ditë vogëlushi i saj 4-vjeçar, Josey Hollis Dorsey u gjet i vetëm në varkë dhe aktorja ishte zhdukur pa lënë asnjë gjurmë.

Sipas autoriteteve, 33-vjeçarja ka mbledhur të gjithë energjinë e saj të fundit për të shtyrë lart të birin në varkë, por jo mjaftueshëm sa për të shpëtuar dhe veten.

Aktorja nuk mbante jelek shpëtimi, ndërsa mendohet se pas mbytjes, trupi i saj ka ngecur mes bimësisë së liqenit, i cili e lëshoi më vonë dhe zhytësit e gjetën duke pluskuar në sipërfaqe.

Aktorja njihet më së shumti për rolin e saj në serialin “ Glee”, i cili është rrethuar në fakt nga disa fatkeqësi. Duke nisur me vdekjen e njërit prej aktorëve kryesorë, Cory Monteith, që ndërroi jetë prej mbidozës. Ndërsa aktori tjetër, Mark Salling, vrau veten në 2018 pasi u përball me akuza për abuzime seksuale dhe posedim të përmbajtjeve pornografike me të mitur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...