E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Skenë e turpshme, lojtari brazilian braktis fushën nga koret raciste (Video)

Racizmi është ndër çështjet më të diskutuara në futboll, edhe në ditët e sotme ka situata nga më të rëndat me përmbajtje racore edhe pse masat janë bërë gjithnjë e më të forta.

Në ndeshjen mes Blooming dhe Wilstarmann në Bolivi është regjistruar një ngjarje e tillë. Pre e koreve dhe thirrjeve raciste ka qenë sulmuesi brazilian Serginho, i cili ishte duke u bërë gati për të harkuar në zonë një goditje këndore dhe pasi dëgjoi thirrjet ndaj tij u largua nga fusha direkt e në dhomat e zhveshjes teksa i kërkoi zëvendësim trajnerit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dënimi i Llallës/ Rama reagon për herë të parë për mediat franceze

Gjykata e Apelit la në fuqi dënimin nga Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë me 2 vite burg për Llallën. Ish-kryeprokurori mungoi në...

Foto me Sorosin, Berisha i akuzon se projektuan ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Berisha është revoltuar pas një fotoje të shpërndarë nga kryeministri Rama krahë George Soros. Rama zbuloi në rrjetet sociale se është takuar në...

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...