E diel, 29 Nëntor, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

Qytetare

Manastirliu kritikon qytetarët: Po neglizhoni pandeminë, respektoni masat

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar pas publikimit të pamjeve gjatë ditës së sotme në zonën e Liqenit. Shumë qytetarë janë parë të grumbulluar dhe...

Basha me qytetarët në Kurbin: Rama po e shtyn ekonominë në greminë, paratë i marrin oligarkët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar me qytetarë dhe biznese në Kurbin. Teksa u njoh me shqetësimet e tyre në lidhje me ekonominë,...

Gjermania nis eksperimentin, iu jep qytetarëve 1200 euro pa bërë asgjë

Për një periudhë tre vjeçare një grup i përzgjedhur qytetarësh në Gjermani do të paguhen çdo muaj 1200 euro pa bërë asgjë. Deutsche Welle raportoi...

Situatë kaotike në kufi, qytetarët nisin protestat në Kakavijë

Për shkak të situatës së tensionuar në Kakavijë qytetarët shqiptarë të cilët vijojnë të qëndrojnë të bllokuar prej ditësh kanë nisur të protestojnë. Nga pamjet...

Pas shpërthimit të fuqishëm, mijëra qytetarë protestojnë në Liban

Mijëra qytetarë në Liban, të zemëruar me liderët politikë, kanë dalë në rrugët e këtij shteti për të protestuar – vetëm katër ditë, pasi...

Mali i Zi me vendim të ri për hyrjet e qytetarëve të vendeve tjera

Qeveria e Malit të Zi ka njoftuar se Kosova, Shqipëria, Bosnje dhe Hercegovina, Izraeli, Libani dhe Singapori, janë në listën "e verdhë" të rrezikshmërisë...

Qytetarëve në Kosovë u bëhet thirrje që të kenë kujdes ndaj virusit të Nilit Perëndimor

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) u ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes ndaj virusit të Nilit, edhe pse në...

Basha: Qytetarëve nuk po u jepen lista të hapura, Rama shkeli Kushtetutën

Pas miratimit në Kuvend të ndryshimeve kushtetuese, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për mediat së bashku me aleatët. Kreu...

Pandemia në vend/ Rama e nis mëngjesin me një lutje për qytetarët

Situata në Shqipëri si pasojë e koronavirusit paraqitet realisht shqetësuese, teksa numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 po shtohet dita-ditës. Ndërkohë...

Tensione përpara kryeministrisë, policia shoqëron 2 persona

Artistë, pronarë lokalesh dhe qytetarë të shumtë janë mbledhur duke protestuar përpara kryeministrisë pasi qeveria vendosi mbylljen e klubeve të natës, diskove, lounge bareve...

Të fundit

Majk Tajson në super formë, rikthehet në ring si në kohët e arta (VIDEO)

Majk Tajson është rikthyer në ring, si në kohët e arta. Ai nuk i ka humbur reflekset, ndërsa i ka dhënë një goditje të...

Rama, Meta dhe Ruçi homazhe te Varrezat e Dëshmorëve (VIDEO)

Dita e sotme shënon 76-vjetorin e çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit. Në 76-vjetorin e çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazifashistë, kryeministri Edi Rama, presidenti Ilir...

Gëzuar ditën e fundit të Luftës së Dytë Botërore në Shqipëri

Nga: Roland Qafoku Ne duhet të jemi krenarë për rezistencën që bëri brezi i gjyshërve tanë gjatë Luftës së Dytë Botërore. Sigurisht që është një...

Horoskopi, 29 nëntor 2020

Dashi Mos u varni nga fati. Ju duhet të rifilloni stërvitjen dhe të kryeni aktivitete që do të jenë të mira për shëndetin tuaj. Kontrolloni...

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...