E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Ekzekutimi në Elbasan/ Qytetarët vrapojnë për të shpëtuar kokën (Video)

Publikohen pamjet pak sekonda pas ekzekutimit të Pjerin Xhuvanit, ku shihen banorët e tmerruar nga ajo që ka ndodhur.

Në video dëgjohen të bërtiturat e qytetarëve të shokuar, teksa nga ana tjetër, spitali i Elbasanit është blinduar nga forca të shumta policie, pasi aty ndodhen 4 të plagosurit nga kjo ngjarja.

Video nga Report Tv

Ngjarja që tronditi Elbasanin por edhe të gjithë vendin, ndodhi rreth orës 14:00 në lagjen ”5 Maji”, ku shkaku kryesor dyshohet se është shitblerja e votës. Një viktimë dhe 4 të plagosur është bilanci i një përplasjeje e cila rezultoi fatale.

Pjerin Xhuvani, me një organizim të hershëm politik në LSI e së fundmi në PS u vra në rrethana të panjohura, ndërsa autori mendohet se është një nga anëtarët e shtabit të PD, Arbër Papleka, ish-oficer i RENEA.

Emri i Xhuvanit u lakua edhe gjatë përplasjes në Elbasan Ditën e Verës, ku mbështetës të Partisë Socialiste u përplasën me mbështetësit e Partisë Demokratike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...