E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Basha me qytetarët në Kurbin: Rama po e shtyn ekonominë në greminë, paratë i marrin oligarkët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar me qytetarë dhe biznese në Kurbin.

Teksa u njoh me shqetësimet e tyre në lidhje me ekonominë, dhe papunësinë, Basha informoi për planin e rimëkëmbjes me 5 pika.

Sipas kryedemokratit, kryeministri Edi Rama po e shtyn ekonominë në greminë, pasi paratë e taksapaguesve ua jep oligarkëve.

Lulzim Basha: ”Ky po e shtyn ekonominë në greminë. Pritet që edhe 40% e shqiptarëve t’i shtohen rradhëve të të varfërve. Pse? Sepse paratë e taksave tuaja, në vend që t’ju ndihmojnë ju, i ka marrë dhe i ka futur në xhepat e tij dhe të 5 oligarkëve. Këtë do e zgjidhim së bashku me votë. Edi Rama vazhdon t’i japë lekë oligarkëve. Ne duam që lekët tuaja të vijnë te ju. Pas 25 prillit, do kemi zgjiudhje të tjera. Ne sot kemi fjalën, propozojmë zgjidhje për ju. Mua dhe Partinë Demokratike do e keni në krah.”

#LulzimBasha #LIVE – Takime me biznese dhe qytetar të Kurbinit, për të dëgjuar problematikat e tyre dhe për të ndarë me ta planin e rimëkëmbjes propozuar nga PD.

#LIVE – Takime me biznese dhe qytetar të Kurbinit, për të dëgjuar problematikat e tyre dhe për të ndarë me ta planin e rimëkëmbjes propozuar nga PD.

Publiée par Lulzim Basha sur Jeudi 8 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...