E mërkurë, 14 Prill, 2021
14 C
Tirana

Etiketa

Puke

Aksident në Pukë, humb jetën një person

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Dedaj të Pukës. Shtetasi i identifikuar me inicialet L.M, ka qenë...

Aksident i rëndë në Pukë, humb jetën zyrtari shkodran (Emri)

Një aksident i rëndë rrugor është regjistruar mesditën e kësaj të mërkure në qytetin e Pukës, ku ka humbur jetën Drejtori i Inspektoriatit të...

“S’kam burrë e fëmijë, më rrahën dhe më hodhën përtokë”/ 70-vjeçarja tregon momentet e tmerrit

Detaje tronditëse janë hedhur në dritë nga grabitja e 70-vjeçares Mrik Ndoja në Kishagji të Pukës. Autorët kanë hyrë nga pjesa e pasme e...

“Dy persona e lidhin dhe e dhunojnë në banesë”, grabitet e moshuara në Pukë

Dy persona kanë grabitur një grua të moshuar në fshatin Kishagji të Pukës. Grabitësit kanë hyrë në banesën e Mrik Ndojës, e kanë lidhur...

Aksident i rëndë, humb jetën 70-vjeçari

Një aksident i rëndë ka ndodhur së fundmi në Pukë. Përkatësisht, aksidenti ndodhi në aksin rrugor “Qafë Mali-Bajram Curri”, tek vendi i quajtur “Shkëmbi i...

Terrorizoi banorët, pranga të rrezikshmit në Pukë

Një 23-vjecar është arrestuar, pasi kishte shtënë në ajër me armë zjarri. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pukë, pas telefonatës së marrë për të...

FOTO/ Arrestohet 27-vjeçari në Pukë, ja çfarë gjeti policia në banesën e tij

Një 27-vjeçar nga Puka ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje dhe kultivim të kanabisit. Gjatë kontrollit në banesën e...

Konfirmohen me koronavirus nënë e bijë nga Puka, ja si u infektuan

Situata nga koronavirusi në Shqipëri vijon të përkeqësohet dita ditës. Bëhet me dije se janë shënuar edhe 2 raste të reja me koronavirus në Pukë....

“Nga vjen ky maloku amerikan”, gazetari rrëfen çfarë e riktheu në Shqipëri

Gazetari dhe prezantues shqiptari i "Alien”, Christopher Tushaj ka ndarë me publikun historinë e tij të rikthimit në Shqipëri. Tre breza lindur e rritur në...

Zgjedhjet 2019/ Përfundon votimi edhe në 12 bashki të tjera, ja rezultatet

Përfundon votimi edhe në 12 bashki të tjera, duke e çuar kështu në 23 numrin total të bashkive në të cilat procesi i numërimit...

Të fundit

Pse ambasadorja Kim, nuk është keqkuptuar, por…

Nga Artur Zheji Fjalët që tha, gjërazi dhe në një sintaksë perfekte, ambasadorja simpatike Kim, shkaktuan një tërmet të nëndheshëm, te Shumica që aktualisht na...

Përdorimi i limonave të ngrirë lufton tumoret, obezitetin dhe diabetin

Prej kohësh mjekësia e ka pohuar se limonët janë një superushqim. Jo vetëm që ata shtojnë shije të bollshme në një shumëllojshmëri të enëve,...

Rama nga Burreli: Politika është e vetmja armë që kanë njerëzit

Nga qyteti i Burrelit ku kryeministri Edi Rama ndodhet për një takim me të rinjtë e këtij qyteti, ky ka thënë në fjalën e...

Dilema e zgjedhjeve: Një votë për partinë apo për Shqipërinë

Adri Nurellari Një ndër elementet kryesore të sistemeve demokratike dypartiake është parimi i “dhënies së llogarisë”, që nënkupton se zgjedhjet janë dita e gjykimit, apo...

SPAK rekurs vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit për mjekun Prifti

Prokuroria e Posaçme ka bërë rekurs ndaj vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, e cila liroi mjekun kardiolog, Edvin Prifti. Gazetarja Klodiana Lala...