E diel, 9 Maj, 2021
27 C
Tirana

Etiketa

pro

Abazoviç: Nuk jemi qeveri pro-ruse, duam integrimin evropian

Zëvendës-kryeministri i Malit të Zi, shqiptari Dritan Abazoviç ka hedhur poshtë akuzat se qeveria e tij është pro-ruse. Para Komitetit për Punët e Jashtme të...

Meta nxjerr emrat e 97 deputetëve që votuan pro ndryshimeve në Kodin Zgjedhor dhe jep paralajmërimin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar në rrjetin social Facebook, emrat e 97 deputetëve që votuan pro ndryshimeve në kodin zgjedhor, dje në...

Mitt Romney: Do të votoj pro shkarkimit të Presidentit Trump

Një nga senatorët republikanë, Mitt Romney, deklaroi se do të votojë pro akuzave të ngritura ndaj zotit Trump me qëllim shkarkimin e tij ndërsa...

“Padia e Ramës një paturpësi”, Haradinaj: Ai është fanatik i ndarjes së Kosovës

Ramush Haradinaj u shpreh se padia e Ramës ndaj tij është një akt i turpshëm. Ai tha se nëse dikush duhet të ngrinte padi...

Gjermania jep “OK” për negociatat me Shqipërinë/ Taulant Balla: 395 vota pro

Kryetari i Grupit Parlamentar në Partinë Socialiste Taulant Balla ka reaguar së fundmi lidhur me votimin që u bë mbrëmjen e sotme në Bundestagun...

Opozita e re pro/ Pas dy vitesh pritje, miratohen dy ligjet e Reformës në Drejtësi

Ditën e sotme janë miratuar pas dy vitesh pritje, dy ligjet e Reformës në Drejtësi. Opozita e re bashkoi votat me PS-në për të...

Finlanda pro hapjes së negociatave me Shqipërinë

Finlanda është pro hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në muajin tetor të këtij viti. Kryeministri Anti Rine tha pas prezantimit të...

Rudina Hajdari: Meta-Rama, qëndrime ekstreme jo për Shqipërinë

Deputetja Rudina Hajdari ka komentuar sërish zhvillimet e fundit politike, teksa ironizon dyshen Rama-Meta. Duke iu referuar qëndrimit këmbëngulës të palëve në fjalë që...

KE pro negociatave, reagon Rama: Shqipëria i ka kryer me sukses detyrat e shtëpisë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me rekomandimin pa kushte të Komisionit Evropian për çeljen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Në një...

Letër pro Shqipërisë, qeveria gjermane i kërkon Budenstagut të votojë hapjen e bisedimeve

Qeveria Gjermane i kërkon Budenstagut gjerman të marrë vendimin për hapjen e bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në union. Majkëll Rut,...

Të fundit

Kavajë / Minibusi merr flakë në rrugë, vetëm dëme materiale

Në aksin rrugor Rrogozhinë- Durrës, në afërsi të Kavajës ka marrë flakë në lëvizje një mjet tip minibus. Për fat udhëtarët kanë dalë në...

Liderët e opozitës nuk kanë dimensionin e burrit, janë adoleshentë

Nga Spartak Ngjela Si nuk u rritën një herë në moshë individët që duan të drejtojnë Shqipërinë, apo edhe ata që e kanë drejtuar atë! Nuk...

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...